Divadelní inscenace La Putyka se objeví na Colours of Ostrava

  • Divadelní inscenace La Putyka se objeví na Colours of Ostrava Fotogalerie (21)
    • 30.01.2010
    • Tisk

    Jedno z nejúspěšnějších představení roku 2009 „La Putyka“ obohatí hudební festival Colours of Ostrava.

    Sdílejte článek:

Představení La Putyka, jeden z nejúspěšnějších divadelních projektů loňského roku a držitel ocenění „inscenace roku 2009“ v anketě Divadelních novin, obohatí hudební festival Colours of Ostrava. La Putyka je prvním jménem divadelního programu, který se letos odehraje ve stanu s větší kapacitou než loni.
Colours of Ostrava toto představení spojuje nejen živá hudba, ale i letní a barevná atmosféra, kterou diváci při La Putyce zažívají,“ říká Zlata Holušová, ředitelka a dramaturgyně festivalu. Oceňovaná inscenace Rostislava Nováka a režijního tandemu SKUTR kombinuje akrobacii, tanec, loutky a sportovní výkony v originálním pojetí nového cirkusu, jenž nahlíží na atmosféru české putyky skelným pohledem střízlivého půllitru. „Objevuje hospodskou fantazii a změněnou realitu, kdy na chvíli přestávají platit fyzikální zákony a diváci jsou svědky nečekaných akrobatických, hudebních i pohybových jevů,“ doplňuje charakteristiku Jiří Moravčík, divadelní dramaturg Colours. Muziku obstarává seskupení Tros Discotekos (Vojtěch Dyk, Jakub Prachař a Jan Maxián – část sestavy populárních Nightwork). Ačkoliv tomu název jejich formace nenapovídá, naživo budou hrát třeba i poupravenou odrhovačku: „Když máš v chalupě orchestrion, tak máš v chalupě orchestrion.“ Během představení přesvědčí nejen o svém hudebním talentu, ale i dovednosti dobře natočit vychlazenou dvanáctku.
Na trailer La Putyky se můžete podívat zde:

Zpěvák Vojtěch Dyk se kromě La Putyky objeví na Colours v rámci ještě jedné kapely: T.O.P. Dream Company – jedenáctičlenné funky-soulové party, kde s ním hrají a zpívají například Ondřej Ruml, Marta Balážová a další.
Festival Colours of Ostrava letos proběhne v zeleném srdci severomoravské metropole od 15. do 18. července. Během čtyř dnů nabídne na dvanácti scénách přes 100 zahraničních a domácích kapel, DJs, divadel, dále pak filmy, diskuse i workshopy.
První oznámeným jménem z hudební oblasti je slavný koncertní projekt The Gypsy Queens and Kings, který na jedno pódium přivádí největší hvězdy současné romské hudby – například Esma Redžepova z Makedonie, rumunská kapela Mahala Rai Banda, která kombinuje bláznivou balkánskou dechovku s houslisty a cimbalisty, král bulharských romských zpěváků Jony Iliev, flamencová kapela Kaloome z Francie a další.

Čtyřdenní vstupenky jsou k dostání ve všech pobočkách sítě Ticketpro, v e-shopu na www.colours.cz
a v kamenné prodejně Oriental v Ostravě. Cena 890,– Kč včetně poplatků platí do 28. února. Generálním partnerem festivalu je Česká spořitelna, festival probíhá za podpory statutárního města Ostrava. Více informací na www.colours.cz

Originální pojetí inscenace La Putyka je vedeno především snahou nekopírovat francouzské zdroje nového cirkusu. „Francií jako kolébkou nového cirkusu se samozřejmě inspirujeme, ale tak, jako mají Francouzi víno, tak mají Češi pivo. Naše inscenace proto vychází z českých reálií hospodského života. La Putyka je hospodský nový cirkus," přibližuje svůj projekt Rostislav Novák. Co se honí v hlavách hospodských štamgastů, předvedou mistři ČR v akrobatických skocích na trampolíně, profesionální tanečníci nebo mistr bojového umění wu-shu. Během vystoupení dojde i na triky s gymnastickými balony, speciálně upravenými pro koňské polo. Vrchním La Putyky je těžko přehlédnutelný herec královéhradeckého Divadla Drak Jiří Kohout. Ve spolupráci se SKUTRy na sebe upozornil už rolí Sluhy v inscenaci Mistr a žák a v La Putyce potvrzuje svůj mimořádný herecký a improvizační talent.
La Putyka kromě producentského a autorského vkladu Rostislava Nováka nese i hlavičku SKUTRu. Režiséři Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský se na projektu podíleli jak režijně, tak i dramaturgicky.
Inscenace La Putyka byla vytvořena za podpory grantu hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR a Nadace Život umělce. Projekt v různých fázích vývoje podpořila i asociace nového cirkusu v ČR Cirqueon, Divadlo Archa nebo management o.p.s. Zahrada.
Koncepce a režie: Rostislav Novák, SKUTR a kolektiv
Hudba: Jan Maxián, Vojtěch Dyk, Jakub Prachař
Scéna: Hynek Dřízhal a kolektiv
Kostýmy: Kristína Záveská
Hrají: Jiří Kohout, Petr Horníček, Jiří Weissmann, Lenka Vágnerová, Pavel Mašek, Petr Dejl, Tereza Toběrná, Zbyněk Šporc, Rostislav Novák, Anna Schmidtmaierová, Vojtěch Fülep
Produkce: Helena Rousová
PR: Jiří Sulženko
Délka představení: cca 90 minut
Projekt vznikl za podpory: Hlavní město Praha, Ministerstvo kultury ČR, Nadace Život umělce, Divadlo Archa, Zahrada, o.p.s., Scénografie s.r.o., Dance Perfect, Cirqueon

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.