Klavírní mág elektronických coverů Maxence Cyrin v Paláci Akropolis

  • Klavírní mág elektronických coverů Maxence Cyrin v Paláci Akropolis Fotogalerie (23)
    • 27.01.2010
    • Tisk

    Maxence Cyrin dokazuje, že elektronická hudba se dá hrát na klavír, aniž by ztratila své kouzlo

    Sdílejte článek:

Maxence Cyrin dokazuje, že elektronická hudba se dá hrát na klavír, aniž by ztratila své kouzlo. Na vlastní uši se o tom můžete přesvědčit 18. února v Paláci Akropolis v rámci pravidelné akce Euroconnections, kde jej doplní český Bohemia Balet. V době vrcholící plesové sezóny nabídne skromný zážitek, který však svou silou může přebít všechny velké koncerty.
Maxence Cyrina mohou uživatelé internetu znát hlavně díky jeho jemným klavírním předělávkám slavným písniček, mezi které jistě patří skladby jako Where is my mind od The Pixies nebo D.A.N.C.E. od Justice. Maxence se vlastně vrací ve svém hraní trochu na začátek, i když obohacen důležitou zkušeností.
Maxence Cyrin – Where Is My Mind (The Pixies Piano Cover)

V útlém věku hrál příbuzným a rodinným přátelům k odpolední siestě. Jenže jak už to u francouzských adolescentů bývá, nutně musel přijít vzdor. Na jeho hudební duši zhýčkanou líbivými tóny barokních skladatelů zaútočila bující „elektronická špína“. Přičichl si k taneční muzice, obalené tehdy ještě zářící aurou DJs, a dostal se na rozcestí. V tento moment si vybral jednodušší cestu a v osmnácti letech si doma doslova naklikal svoji první skladbu.
Jenže elektroniky se tenhle kluk s duší klavírního virtuosa rychle přejedl. Znovu uvažoval, jak a kudy se posunout dál. Tehdy zašel za svým kolegou v rádiu, aby se s ním poradil. Nebyl jím nikdo jiný než Laurent Garnier. Napadlo je převést několik čistě elektronických skladeb do tradičního notového zápisu a přehrát je na piano. Maxence se ihned pustil do práce a průběžně Garnierovi posílal své výsledky. Francouzský DJ byl hudbou svého rádiového kolegy tak nadšen, že mu nabídl, aby vydal debutové album na jeho tanečním labelu FCom. V roce 2006 se tak v katalogu známého vydavatelství poprvé objevila čistě akustická deska Modern Rhapsodies.
Svým hudebně-kosmopolitním přístupem, tím, že se nebojí jít ani do bezmála popových hymnů, navíc oslovuje i nejmladší generaci posluchačů. Při poslechu Novö Piano vám rychle dojde, jaká je škoda, že tuhle hudbu neslýcháme pravidelně z českého rozhlasového éteru. Čisté klavírní tóny zbavené jakýchkoliv berliček mají schopnost kultivovat nejen posluchače, ale i všechen hudební plebs neustále rotující v ležaté osmičce.
Ještě před klavírním koncertem vystoupí Bohemia Balet, který nabídne divákům to nejlepší z tanečních představení od klasiky po současnost. Bohemia Balet je soubor Taneční konzervatoře hlavního města Prahy, v němž vystupují absolventi a studenti školy. Ke spolupráci se souborem jsou zváni mladí i renomovaní domácí a zahraniční choreografové. Za dobu své existence se soubor vyvinul v ambiciózní soubor mladých tanečníků, mnohdy laureátů mezinárodních soutěží.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze