Dakota Suite a Epic45 v Paláci Akropolis na Music Infinity

  • Dakota Suite a Epic45 v Paláci Akropolis na Music Infinity
    • 27.01.2010
    • Tisk

    V rámci únorové Music Infinity v Paláci Akropolis vystoupí kapely Dakota Suite a Epic45.

    Sdílejte článek:

V rámci únorové Music Infinity se v pražském Paláci Akropolis představí kapely Dakota Suite a Epic45, které zastupují britskou alternativní scénu. Koncert novodobého písničkářství pro citlivé duše proběhne 15. února.
Chris Hooson a jeho spoluhráči z kapely Dakota Suite stejně jako elektronicko-akustická postrojová formace Epic45 působí na britské nezávislé scéně téměř patnáct let. Za tu dobu se propracovali do pozic kultovních interpretů undergroundu, a to ne díky mediálním skandálům, ale díky svému vytrvalému hudebnímu směřování.
Kytarista, klavírista a zpěvák Chris Hooson z Leedsu vystupující s rotujícími spoluhráči pod jménem Dakota Suite vydal první EP už v polovině devadesátých let a debutoval albem Songs For A Barbed Wire Fence v roce 1998, kterou také doprovodila kompilace raných singlů Alone with Everybody.
Ani druhé album nezmizelo v zapomnění a tehdy se očekáválo, že za hudebním životem bude směřovat z Leedsu do Londýna. To se ovšem nestalo a Chris si stále drží své zaměstnání sociálního pracovníka a hudba pro něj zůstává jen koníčkem. Umělecká svoboda mu dovolila rozvinout talent do neobyčejné šíře. Vydal melancholické písničkářské nahrávky s lo-fi zvukem a beze slov i desky aspirující do škatulky moderní klasické hudby jako například The Way I Am Sick či aktuální album The End of Trying s klavírními kompozicemi v doprovodu smyčců evokující spíše vážnou a filmovou hudbu.
Dakota Suite – One day without harming you

O životě Chrise Hoosona byl natočen působivý dokument Wintersongs, který se promítal na několika filmových festivalech. Dakota Suite dorazí do Prahy v tříčlenné sestavě, v níž nechybí ani kontrabasista. Mimochodem kapela Dakota Suite koncertuje jen výjimečně. Chris tvrdí, že mu dělá trochu problémy hrát opakovaně svoje intenzivní písně. Palác Akropolis a Music Infinity má tak možnost představit skutečně něco velmi ojedinělého.
Druhým hostem Music Infinity je kapela Epic45, kterou v druhé polovině 90. let založili dva kamarádi ze střední Ben Holton a Rob Glover. V kapele se však v začátcích ještě vystřídali další čtyři hudebníci. Původní tvorba se opírala o rockovější základy se špetkou elektroniky a dala by se řadit do škatulky postrock. Po několika singlech na přelomu milénia vychází v roce 2002 albový debut Reckless Engineers na kanadské značce Where are my Records.
Do zasněných instrumentálních skladeb se jim daří zakouzlit atmosféru kraje West Midlands, v němž žijí. Na čtvrté a zároveň i stále poslední studiové desce May Your Heart Be The Map z roku 2007 se Epic45 dostali k velmi propracované elektronicko-akustické tvorbě a nabídli úžasně jemné až éterické skladby.
Více informací na:
www.dakotasuite.com
www.palacakropolis.cz
www.epic45.com
Předprodej lístků v sítích TICKETPRO, TICKETPORTAL a v kavárně Paláce Akropolis:
250,– Kč v kavárně Paláce Akropolis
290,– Kč v sítích Ticketpro a Ticketportal
290,– Kč na místě

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.