Bestseller Pohádkář Báry Nesvadbové vychází jako audiokniha

  • Bestseller Pohádkář Báry Nesvadbové vychází jako audiokniha Fotogalerie (5)
    • 29.01.2010
    • Tisk

    Snad každý z nás má pár oblíbených knížek, po kterých instinktivně sahá ve chvílích žádajících.....

    Sdílejte článek:

Snad každý z nás má pár oblíbených knížek, po kterých instinktivně sahá ve chvílích žádajících rozptýlení, pobavení nebo životní inspiraci. Soudě podle počtu prodaných výtisků a stabilním místě v čele žebříčků prodejnosti do této skupiny mnoho čtenářů řadí knihy spisovatelky a novinářky Báry Nesvadbové.
Její zatím poslední román Pohádkář budou mít nově k dispozici také v audioverzi. Do osudů hlavní hrdinky Karly tak bude možné vplout kdykoliv, i bez knihy v ruce, třeba při jízdě autem, cestou do práce nebo večer před usnutím. Osobité podání Tatiany Vilhelmové (Karla) a Dany Morávkové (její sokyně Dana) vyprávění dodává ještě atraktivnější dimenzi. „Táňa je nesmírně sexy, má strašně zajímavý, nezaměnitelný hlas a může dobře ztvárňovat i mírně divnou holku. A Dana? Ta je prostě ztělesněním paní dokonalé,“ vysvětluje výběr hereček sama autorka, která má za sebou opět úspěšný rok. Její nejnovější sbírka fejetonů Brusinky se umístila za rok 2009 na sedmém místě v počtu prodaných výtisků beletrické literatury vůbec, i se započtením prodejů takových trháků, jako je Harry Potter nebo knihy Dana Browna. V ohromné konkurenci na českém knižním trhu to je skvělý výsledek.
Pohádkář je čtvrtým románem Báry Nesvadbové (po prvotině Řízkaři, Bestiáři, který rovněž vyšel jako audiokniha a dočkal se i filmové podoby, a povídkové sbírce Život nanečisto). Podobně jako její předešlé knihy se i on stal bestsellerem a s předchozími romány jej spojuje i hlavní postava novinářky Karly. V Pohádkáři přichází Karla mnohem dospělejší, je matkou dvou dětí, duší, tělem i srdcem podléhající jedinému muži, Márovi. Miluje ho tak silně, že si paralyzována vášní nedokáže připustit, že by pro něj mohla existovat ještě nějaká jiná žena… Nesvadbová se v tomto románu dotýká i závažnějších témat, jako je ztráta blízkého, umírání a závislost – přesto však neztrácí vtip, tempo a nadhled. Právě proto si příběh našel tolik čtenářů a nyní určitě i posluchačů.
Audiokniha Pohádkář v režii Jindřišky Novákové a s hudbou Jaroslava Klempíře bude k dostání od 10. února na čtyřech CD. Vytvořilo ji AudioStory pro nakladatelství R+H, Motto s.r.o., přičemž půjde o první titul řady Motto Audio zmíněného nakladatelství.
Slavnostní křest se uskuteční v polovině února ve DvoracSecGallery v Dlouhé ulici v Praze. Kmotry audioknihy Pohádkář se stanou módní návrhářka Tatiana Kováříková a kadeřník, stylista a moderátor Libor Šula.
Na nahrávce se podíleli:
čtou - Tatiana Vilhelmová (Kar­la), Dana Morávková (Dana)
scénář, produkce a režie – Jindřiška Nováková (AudioStory)
hudba – Jaromír Klempíř
zvuk, střih a mastering – Martin Dušek (Studio Svengali)
natočeno ve studiu Svengali v roce 2009
redakce bookletu – Jindřiška Nováková
design a grafické zpracování bookletu – Robert Imrych

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.