Nadějní Rara Avis míří s novu deskou hluboko do nitra

  • Nadějní Rara Avis míří s novu deskou hluboko do nitra Fotogalerie (4)
    • 25.01.2010
    • Tisk

    Nejhlubší zákoutí lidského nitra, přesně tam na svém debutu The Portrait míří hudební naděje Rara Avis.

    Sdílejte článek:

Nejhlubší zákoutí lidského nitra, přesně tam na své debutní desce The Portrait míří česko-slovenská hudební naděje Rara Avis. Album vyjde v pátek 29. ledna u X Production a má ambice se stát jedním z velkých překvapení letošního roku.
Muzikanti na desce The Portrait usilují o vlastní, osobitý sound, ale nebrání se ani retro náladám. „Ve srovnání s předchozím EP jsou nové skladby agresivnější. Rezonují mezi expresivitou a introvertností, jsou temnější a leckdy myslíme i docela překvapivé,“ říkají Rara Avis, jejichž tvorba se dá vzdáleně přirovnat k Marvel Hill nebo Suede, ale nezadá si ani s mazáctvím Matthewa Bellamyho a jeho Muse.
Inspirací byly Rara Avis kromě hudby také filmy, mezní životní situace a také samotný proces tvorby skladeb. „Chceme ze sebe dostat to, co od jiných dostat nemůžeme. Nesnášíme konvenčnost ani přehnanou trendovost, což je zřejmě jeden z důvodů, proč je naše tvorba tak odlišná,“ dodávají sebevědomě muzikanti. Na výsledku je to znát: hudba Rara Avis pomáhá odstraňovat vnitřní bariéry, je velmi naléhavá, frustrující a energická.
Album The Portrait vznikalo ve studiu Lavagance pod producentským dohledem Marka Rakovického a největší podíl na něm má skladatelská dvojice Daniel Galba a Lukáš Sova. Vedle osmi svěžích skladeb obsahuje také dvě pomalé písničky, přičemž jedna z nich, January And The Kindred Spirit, je prvním singlem, k němuž se připravuje také videoklip.
Český křest desky Rara Avis proběhne 22. února v pražském Lucerna Music Baru, slovenský křest 27. února v bratislavském Randal Clubu. V Praze se jako hosté ve speciálním akustickém setu představí Sunflower Caravan, v Bratislavě zahrají rakouští Lehnen. Dále se kapela objeví také Trenčíně, St. Pölten, Brně, Prievidzi, Malackách a v jednání je řada dalších koncertů.
Album v polovině února vychází také jako CD příloha slovenského magazínu Nový Populár.
Nejbližší potvrzené koncerty:
22.02. Praha – Lucerna Music Bar – český křest alba (+ Sunflower Caravan)
26.02. Trenčín – Klub Lúč (+ The Swan Bride)
27.02. Bratislava – Randal Club – slovenský křest alba (+ Lehnen)
04.03. St. Pölten (AT) (+ Lehnen)
06.03. Brno – Metro Music Bar (+ Animé)
12.03. Prievidza – Diwadlo
20.03. Malacky – Bašta Pub (+ The Ills)
Další informace:

www.xproduction.cz

http://raraavisband.com

http://bandzone.cz/raraavis

http://www.myspace.com/raraavismusic

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.