Úspěšné album a turné - to je začátek roku Jitky Charvátové

  • Úspěšné album a turné - to je začátek roku Jitky Charvátové Fotogalerie (9)
    • 25.01.2010
    • Tisk

    Druhé lednové pondělí vyšlo první vlastní debutové album pod názvem Feed My Lion JI aka Jitce Charvátové.

    Sdílejte článek:

Druhé lednové pondělí (11.1.2010) bylo důležitým dnem pro Jitku Charvátovou, které vyšlo první vlastní debutové album pod názvem Feed My Lion u labelu Big Demoiselles. Už během pár dní si našlo své příznivce, získalo skvělé recenze a pilotní singl Real Life začala hrát vybraná rádia (Expres, síť rádií Kiss).
Real Life se tak během pár dní „uhnízdil“ na třináctém místě nejhranějších českých písní v IFPI. Tento rychlý nástup otevřel Jitce pomyslné dveře do zahraničí. Byla oslovena předním týmem německo-francouzských producentů, aby svůj hlas zapůjčila k jejich novému projektu chystanému na letošní jaro.
K singlu Real Life se právě připravuje i natáčení klipu. Podílet se na něm bude Šimon Šafránek (Sunshine, The Prostitutes, Moimir Papalescu And The Nihilists) a vidět ho budeme mít možnost už v průběhu dubna. 
Feed My Lion produkoval  Armin Effenberger (např. Cartonnage, Sunshine, No Heroes). CD propojuje prvky electro popu, 8 biu, ambientních nálad, ale i hip hopu. Texty napsala Pavla Milcová a obsahuje kromě zmiňovaného hitu Real Life také např. vzpomínkovou skladbu na Mejlu Havsu The Tiger s textem Williama Blakea .
Big Demoiselles je vlastní label JI (Jitka Charvátová) a Vandy Choco (Cartonnage) zaměřený na českou elektronickou scénu. Klubová noc Big Demoiselles vol. 1 odstartovala koncertním křtem alba 19.12.2009 a její pokračování bude na jaře. Koncerty turné: 24. 3. Ústí nad Labem – Ul Eguana, 25.3. Plzeň – Anděl, 14.4. Praha – Lucerna Music Bar, 17.4. Sušice – Tradiční kloub, 22.4. Brno – Fléda. Mimo turné vystoupí JI se svojí kapelou a s Cartonnage (Big Demoiselles) i na projektu televize Nova – Noc filmových nadějí 9.dubna v Praze.
JI aka Jitka Charvátová je na české hudební scéně známá zejména z vystupování s Mejlou Hlavsou ve Fiction nebo se skupinou Skyline.

Více na: www.jitkacharvatova.com
www.myspace.com/jitkacharvatova

Cartonnage s Vandou Choco na sebe upozornili loňským albem Curiously Connected či spoluprací s Mobym (cena Filtru, nominace Anděl a TV hudebních pořadů).

Více na: www.cartonnage.cz
www.myspace.com/cartonnage

Album Feed My Lion lze koupit ve všech Bontonlandech nebo přes web www.jitkacharvatova.com
a http://www.popronmusic.cz/index.aspx?…

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.