Nu-metaláci Korn rozbouří Prahu

  • Nu-metaláci Korn rozbouří Prahu Fotogalerie (2)
    • 01.03.2009
    • Tisk

    Korn, jedna z nejpopulárnějších amerických rockových kapel, zahraje v sobotu 9. června v pražské Tesla Areně. Do České republiky přijedou tihle nu-metaloví pionýři už počtvrté, naposledy rozburáceli v roce 2008 Ostravu.

    Sdílejte článek:

Korn jsou považování za zakladatele a průkopníky nu-metalu, spojení tvrdého rocku s rapem a funkem. Za svoji kariéru od debutu v roce 1994 prodali přes 25 miliónů alb, šestkrát byli nominováni na Grammy  a dvakrát toto ocenění získali. Jádro kapely tvoří v současné době zpěvák Jonathan Davis, kytarista James “Munky” Shaffer a baskytarista Reginald “Fieldy” Arvizu. Při živých vystoupeních je doplňují doprovodní hudebníci.
Korn vznikli jako pětičlenná formace v roce 1993 v Kalifornii z původní metalové kapely LAPD, ke které se přidal zpěvák Jonathan Davis. Díky koncertování především jako předskokani Ozzy Osbourna, Megadeth či Marilyna Masona jejich eponymní debut získal zlatou desku a umístil se vysoko v hudebních žebříčcích. Následující album Life Is Peachy se stalo okamžitě hitem stejně jako všechna následující. Zajímavostí je, že například singl z alba Issues v roce 1999 měl svoji premiéru v jedné epizodě seriálu South Park. Zatím poslední studiové album vydali v roce 2007 a nenese „žádný název“. Pojmenování kapela nechala na fanoušcích…
Korn, kteří sídlí v Los Angeles, neúnavně vystupují po celém světě, ať už sólově či se spřízněnými kapelami jako Limp Bizkit, System Of A Down nebo Kid Rock. Pro rok 2009 byli například oznámeni jako jeden z headlinerů britského festivalu Downloadči německého Rock Am Ring. Udržují čilý kontakt se svými fanoušky i díky rozsáhlému a aktivnímu fanklubu.
„Na naše koncerty chodí další generace mladých lidí. Když jsme začínali, většině fanoušků bylo 14 nebo 15 let. Nyní jsou z nich právníci a doktoři, kteří vodí své děti. Překračujeme generace, což je skvělé,“ říká Jonathan Davis ke složení svých současných diváků.
V České republice hráli třikrát, poprvé v roce 2005, naposledy loni v Ostravě. Vstupenky jsou k dostání od 26. února v síti Ticketportal v cenách od 790,– do 1.090,– Kč (+VIP za 1.790,– Kč) včetně poplatku.
Koncert uvádí agentura Charm Music.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz