ČRo Ostrava vysílá přímé přenosy koncertů a první je Poslední výstřel

  • ČRo Ostrava vysílá přímé přenosy koncertů a první je Poslední výstřel
    • 23.01.2010
    • Tisk

    Série přímých přenosů koncertů se bude nově vysílat pod názvem RADIO OSTRAVA LIVE.

    Sdílejte článek:

Série přímých přenosů koncertů se bude nově vysílat pod názvem RADIO OSTRAVA LIVE. Jako první v ní hned padne Poslední výstřel, který opravdu znamená nový začátek. Na přímý přenos jste zváni ve čtvrtek 21. ledna od 18:00 do 19:00 hodin na vlnách Českého Rozhlasu Ostrava. Pro návštěvníky studia 1 pak bude koncert dále pokračovat.
Tenhle folkrockový Poslední výstřel z Krnova rozhodně není skupinou Karla Maye. Jedná se o paralelní projekt leadera elektrofolkové skupiny Bratři Orfové Ivana Gajdoše. Poslední výstřel se stane prvním letošním hostem hudebního studia 1 Českého Rozhlasu Ostrava a představí své skoro čerstvé album s názvem Rozhodně nečekejte sex. Na tento koncert si můžete zajít i vy, a to za směšných padesát korun. Deska vyšla na labelu IndiesMG v říjnu 2009 a ukrývá v sobě 21 bigbítových písní s punkovým nádechem. Gajdošovy texty jsou plné slovních hříček a potkáte se v nich řadou postaviček jako je Barbie a Ken nebo Bart Simpson. Několika narážkám na hudební tvorbu tu musí čelit i Jan Nedvěd.
Podle stránek labelu představuje album sondu do života člověka po třicítce, kdy se humor proměňuje vice do toho černého, svět jde sledovat jen se sarkastickou přezíravostí a znovuobjevený dětský svět odhaluje v rodičích jejich vlastní tragikomické démony. Takže když nejde o život, je to vlastně všechno sranda. Stránky radí zapomenout na ambice a mravokárné tendence. Svět stejně blbne odjakživa, tak blbněte s ním.
Poslední výstřel po vydání debutového alba Rozhodně nečekejte sex a koncertech spojených s představením aktuálního materiálu, zavítá na křest do pražského Paláce Akropolis. V úterý 2. února se tak všichni milovníci hitparádového hitu Rádia 1 Kamarádi budou mít možnost setkat s Posledním výstřelem tváří v tvář na jeho vůbec prvním pražském klubovém vystoupení! V roli hosta se představí vokálně instrumentální soubor Doubrávánek.
Český Rozhlas Ostrava udržuje dlouholetou tradici ve zprostředkovávání přímých přenosů koncertů. Od začátku nového roku se posluchačům představuje pod novým jménem a naladit si jej můžete každý třetí čtvrtek v měsíci od 18:00. V sériích koncertů se v hudebním studiu 1 představí známí umělci české i slovenské populární scény. Svůj prostor dostanou i známé regionální kapely. Na 18. února je plánováno vystoupení kapely O5&Radeček ze Šumperku.
Více informací o kapele Poslední výstřel na jejich webu – www.poslednivystrel.cz
Poslední výstřel – Kamarádi

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.