JAY-Zho pocta New Yorku je nejůspěšnější český rádiový hit

  • JAY-Zho pocta New Yorku je nejůspěšnější český rádiový hit Fotogalerie (33)
    • 22.01.2010
    • Tisk

    Skladba Empire State Of Mind je momentálně na 3. místě mezi nejhranějšími na českých rádiích…

    Sdílejte článek:

Skladba Empire State Of Mind je momentálně na 3. místě mezi nejhranějšími písničkami českých rádií v žebříčku IFPI RADIO TOP100. Je to zatím JAY-Zho nejúspěšnější rádiový hit, který se kdy v českých rádiích objevil.
Tuhle hitovku velmi rychle vzali lidé z New Yorku jako svou novodobou hymnu, oslavující právě jedinečné kouzlo jejich města. Zároveň byla č. 1 v žebříčku Billboard Hot 100 v USA a zařadila se tak po bok ostatních singlů na prvních místech, na kterých Jay-Z hostoval. Tenhle úspěšný hit, který nahráli společně Jay-Z a Alicia Keys, pochází z jedenáctého studiového alba The Blueprint 3.
Videoklip: Jay-Z & Alicia Keys – Empire State of Mind

Album The Blueprint 3 vyšlo na podzim roku 2009 a zaznamenalo celosvětový úspěch. Mimo Empire State Of Mind se na albu nachází další velúspěšné singly jako Run This Town tria Jay-Z, Rihanna a Kanye West, dále pilotním track alba D.O.A. (Death Of Auto-tune) a také singlová novinka Young Forever. To je pro změnu skladba, která celé album uzavírá a s vycházející hvězdou Mr.Hudson si zde Jay-Z k obrazu svému upravil letitý hit Alphaville Forever Young.
Videoklip: Jay-Z & Mr. Hudson – Young Forever

Jay-Z je jedním z nejúspěšnějších umělců posledních let. Prodal více než 40 miliónů alb po celém světě. Je sedminásobný držitel cen Grammy. Stejně jako Elvis Presley nebo Beatles má deset alb číslo jedna v celkovém hodnocení. A osmnáct Top 10 hitů v Billboard's Hip Hop/R&B Chart.
Kromě vydávání světově úspěšných alb je také zdatný obchodník. Je zakladatelem úspěšných hiphopových labelů Def Jam Recordings či Roc-A-Fella Records. V neposlední řadě je Jay-Z znám také jako manžel Beyoncé Knowles.
Jay-Z, vlastním jménem Shawn Corey Carter, debutoval výraznou deskou Reasonable Doubt v roce1996. Okamžitě byla deska označena za naprostou klasiku a časopis Rolling Stone ji připsal na seznam 500 nejlepších alb všech dob.
V roce 2003 k překvapení všech ohlásil konec své hudební kariéry. Ovšem o tři roky později se vrátil ve velké formě s deskou Kingdom Come. Zajímavostí je, že poté co na internet unikl singl Show Me What You Got, se do vyšetřování pustila samotná FBI.
Mezi Angličany vyvolal kontroverzní reakce, když byl v roce 2008 ohlášen jako hlavní hvězda Glastonbury téhož roku. Stal se prvním hiphopovým umělcem, který vévodil britskému festivalu takové důležitosti.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze