Mňága a Žďorp vydává novou desku Takže dobrý

  • Mňága a Žďorp vydává novou desku Takže dobrý Fotogalerie (3)
    • 22.01.2010
    • Tisk

    Nová deska Takže dobrý vyjde v únoru a je jedenáctou studiovou nahrávkou. Kapela zároveň vyráží na turné.

    Sdílejte článek:

Nová deska kapely z Valašského Meziříčí vyjde v pátek 12. února. V pořadí jedenácté studiové album se bude jmenovat Takže dobrý, na kterém najdete celkově dvanáct písniček a vůbec poprvé se celé nahrávalo v Praze. Za odborného dohledu Ondřeje Ježka nahrávala Mňága a Žďorp ve studiu Jámor.
Od posledního alba Na stanici polární uběhly dlouhé dva roky, ale kapela to fanouškům vynahrazovala na koncertech. S novým albem kapela oslaví plných třiadvacet let v tom malém českém hudebním rybníčku. Podle frontmana Petra Fialy mají za sebou už tolik desek, kolik je prstů na ruce a teď s úsměvem dodává, že přibude ještě palec od levé nohy.
Videoklip: Mňága a Žďorp – Na stanici polární

Jednotlivé písně vznikaly právě během posledních dvou let na jejich turné. A tak se komponovalo na všech dostupných místech, jako třeba v klubových šatnách, hotelových pokojích, restauracích, parcích nebo třeba v koncertní dodávce. Popsané papírky s texty a melodiemi nalezené po kapsách se staly záchytným bodem pro nové album. Z nich se vytvořil takový návod na použití či jízdní řád ukazující nový směr.
Na novém albu Takže dobrý, stejně jako u těch předešlých, se na vás vyvalí další porce veselého pesimismu. Od alba Dutý, ale free z roku 2006 je sice vidět odklon od období tvůrčího temna Petra Fialy, jistá dávka ironie a sarkasmů v textech stále přetrvává. Například v písni Den, kdy v Brně hrála ABBA vzpomíná na nezapomenutelné letní okamžiky, které nikdy neproběhly. Oproti tomu v songu Zloději života přibližuje příběh kamaráda, který to nezvládl, a jeho matky, kudlanky nábožné, která to fakt zvládla.
Dalšími písněmi na desce jsou Třetí tajemství, DJ Loutna, Zrcadlo, Bezdomovská, Fantazie pro němou lyru, Terezka, S kufrem a se ženou, Nejlepší vteřina, Maličká velryba a titulní Takže dobrý!
Mňága a Ždorp je ke svým fanouškům upřímná i při nahrávání. Na nové desce uslyšíte jen čistý zvuk nezkreslovaný počítačovými efekty nebo nějakými přidanými umělé virtuální zvuky. Jak říká Petr Fiala Fender Rhodes je Fender Rhodes, a ten zážitek se napodobit nedá. Na albu se ani neobjeví žádní hosté, ačkoliv je hostování různých interpretů na některých písničkách dnes tak častým zvykem.
V souvislosti s vydáním nového alba odstartuje Mňága a Žďorp ve čtvrtek 25. února v Ostravě turné. Křtít se bude na každém koncertě šňůry.
Mňága a Žďorp – Takže dobrý turné:
25. 2. Ostrava (Kulturní dům)
26. 2. Zlín (Masters Of Rock Café)
27. 2. Frýdek-Místek (Hudební klub Stoun)
17. 3. Brno (Lidový dům Musilka)
18. 3. Plzeň (Kulturní dům Šeříkova)
19. 3. Pardubice (Kulturní dům)
20. 3. Hradec Králové (Rockový klub U Cikána)
24. 3. Praha (Lucerna Music Bar)
25. 3. Liberec (Lidové Sady)
26. 3. Karlovy Vary (Husovka)
27. 3. Mariánské Lázně (Hudební klub Na rampě)
31. 3. Olomouc (U-klub)

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.