Nominace Brit Awards obsadili Lady Gaga či Pixie Lott

  • Nominace Brit Awards obsadili Lady Gaga či Pixie Lott Fotogalerie (3)
    • 20.01.2010
    • Tisk

    Na Brit Awards jsou nominovány Lady Gaga, Pixie Lott, Florence and the Machine, na U2 se nedostalo.

    Sdílejte článek:

Nominace hudebních Brit Award jsou pro letošní rok nápadně přeplněny zpěvačkami, zatímco jejich mužští kolegové zaostávají. V celkovém počtu nominací jsou na prvních místech např. Florence and the Machine a Lady Gaga. Ceny budou vyhlášeny 16. února.
Komerčně velmi úspěšná diskotéková blondýnka Lady Gaga má zatím nominace do tří kategorií. Konkrétně je to na objev roku, zahraniční zpěvačku a také v kategorii album roku. A to i přesto, že se v hudebních médiích nedočkala velkého počtu kladných ohlasů na její taneční tvorbu.
Florence and the Machine momentálně vládnou britským hitparádám se svým indie-popovým debutem a mají nominace na objev roku, album roku a britskou zpěvačku roku. Dalšími silnými kandidáty jsou Lilly Allen, Pixie Lott. Dámskou převahu v této kategorii narušuje jen chlapecká kapela JLS.
Irští U2 si pro letošní rok nevysloužili ani jednu nominaci. Vy si je můžete alespoň poslechnout na našem Rádio U2 Stejně dopadla televizní hvězdička soutěže Britain's Got Talent s andělským hlasem Susan Boyle. Narychlo vydaný debut byl podle kritiky hodnocen jako převážně zmatený a nevkusný.
V kategorii skupin se utkají Muse, JLS, Doves, Friendly Fire a Kasabian. Robbie Williams dostane při předávání Brit Awards cenu za celoživotní dílo. Kromě toho je nominován na nejlepšího zpěváka, jímž se stal v minulosti již čtyřikrát. Bude si muset poradit s Calvinem Harrisem, rapperem Dizzee Rascalem, veselým popařem Mikou a Paolem Nutinim.
V mezinárodní kategorii soutěží o nejlepší album Jay Z, Black Eyed Peas, Lady Gaga, Empire of The Sun a experimentální Animal Collective.
Videoklip: Lily Allen – Not Fair

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze