Plakáty Sonic Youth, Nicka Cava či Slayer představí výstava v Tribu

  • Plakáty Sonic Youth, Nicka Cava či Slayer představí výstava v Tribu Fotogalerie (23)
    • 15.01.2010
    • Tisk

    Galerie a tattoo studio Tribo představuje unikátní výstavu sítotiskových plakátů studia Bongout.

    Sdílejte článek:

Progresivní sítotiskové studio Bongout z Berlína představí svá díla v Praze. V pátek 15. ledna ve 20 hodin bude v galerii a tetovacím studiu Tribo v Lidické ulici 8 zahájena výstava sítotiskových plakátů berlínského studia Bongout. Veřejnosti bude přístupná do 27. února.
Výstava, kterou pořádá galerie a tetovací studio Tribo ve spolupráci s pražskou galerií Hygienická stanice, tak českému publiku představí jedinečnou kolekci autorských designových plakátů, které Bongout vytvořili pro koncerty hudebních kapel, jako například Sonic Youth, The Jesus Lizard, Nick Cave & The Bad Seeds, Slayer, Slipknot či Urlaub in Polen.
Bongout patří v oblasti sítotisku mezi lídry evropské scény. Prosluli také svými limitovanými edicemi ručně tištěných knih, tzv. art books, a své know-how letos mimo jiné představili na prestižním knižním veletrhu New York Art Bookfair, kde vedli workshop o sítotisku a vedení galerie. Jejich „art books“ jsou součástí sbírky MoMa Library (knihovny newyorského Musem of Modern Art). Výstava tak přinese do české metropole svěží tvorbu grafické skupiny, která aktuálně hýbe berlínskou scénou. Vernisáž výstavy je přístupná veřejnosti.

Pro plakáty od Bongout jsou charakteristické koláže, hravost, punková syrovost a kreativní duch berlínské výtvarné scény. Díky energii, která z plakátů vyzařuje, mají velký potenciál stát se kultovním sběratelským dílem. Aktivity Christiana Gfellera a Anna Hellsgårdové alias Bongout zahrnují vedle sítotiskové dílny a grafického studia také galerii, ve které průběžně vystavují aktuální díla z produkce Bongout či pořádají tematické výstavy napříč žánry vizuálního umění. Více informací o aktivitách Bongout lze nalézt na www.bongout.org

Christian Gfeller a Anna Hellsgårdová alias Bongout patří mezi významné zástupce evropské sítotiskové scény. Přes 15 let vedou pod jménem Bongout svoje sítotiskové studio, které se zprvu zaměřovalo na „art books“, ručně tištěné knihy o designu a umění v limitovaných edicích. V únoru roku 2008 se jejich sítotisková dílna rozrostla o stejnojmennou galerii, která se za dobu své existence stala oblíbeným kreativním prostorem pro setkávání (nejen) berlínských umělců a designérů z různých oblastí vizuálního umění. V galerii Bongout se tak potkává hudba s grafickým designem ve smyslu tvorby obalů hudebních alb či plakátů, animace s videem, performance s konceptuálními instalacemi. Christian a Anna prostřednictvím své galerie demonstrují široký záběr tvorby a jsou otevřeni jakékoli kreativitě. Jak sami Anna a Christian říkají: „We are building bridges.“ Galerie Bongout staví mosty mezi mnoha proudy současného vizuálního umění.
Studio Tribo vzniklo v roce 1995 jako jedna z prvních společností v Čechách, která se začala zdobením těla zabývat profesionálně. Zpočátku se Tribo věnovalo výrobě a distribuci piercingových šperků. První tetovací a piercingové studio Tribo bylo otevřeno v roce 1996. V roce 1998 byla otevřena zcela nová pobočka Tribo na Praze 1 v Klimentské ulici, která funguje dodnes. V roce 2000 prošlo studio v Klimentské ulici rekonstrukcí a bylo zcela nově vybaveno, aby odpovídalo nejnáročnějším požadavkům v oboru tetování a piercingu. Stalo se nejprofesionál­nějším studiem svého druhu v České republice. Kromě tetování a piercingu Tribo poskytuje komplexní kadeřnické služby. V březnu 2007 se Tribo rozšířilo o novou pobočku v Lidické ulici v Praze, která navíc nabízí oblečení a originální doplňky.

Více info: www.tribo.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.