Do Prahy i Ostravy zavítá britský kytarista Aynsley Lister

  • Do Prahy i Ostravy zavítá britský kytarista Aynsley Lister Fotogalerie (28)
    • 17.01.2010
    • Tisk

    Příští měsíc se britský kytarista Aynsley Lister představí živě na dvou vystoupeních v ČR.

    Sdílejte článek:

Příští měsíc se britský kytarista Aynsley Lister představí živě na dvou vystoupeních v ČR. 21.2. v ostravském Templ klubu a 23.2. pražském klubu Modrá opice.
Aynsley Lister se již v ČR představil v roce 2003 jako jedna z hvězd mezinárodního hudebního festivalu Blues v lese, kde se setkal s fantastickým přijetím obecenstva. Hned v roce 2004 se v Praze představil s velkým úspěchem v Lucerna Music Baru v rámci festivalové série Prague International Bluenight.
Aynsley Lister je blues rockový kytarista a zpěvák, který se narodil v roce 1976. Začal hrát v jeho 8 letech a první koncert absolvoval v 13 letech ! Díky kolekci bluesových elpíček svého otce uměl v tomto věku hrát vše od Erica Claptona, John Mayalla nebo Fredie Kinga. V 18 letech již prošel několika skupinami a stal se z něho zkušený muzikant, který se rozhodnul pokračovat v sólo kariéře. Jeho první velké album s názvem ´Aynsley Lister´ vyšlo v roce 1998 a produkoval ho Jim Gaines a hostoval na něm např. Walter Trout. Díky tomuto albu se mu nastartovala dlouhá a úspěšná kariéra, v rámci které spolupracoval s nějvětšími jmény bluesové scény. Jeho vlastní tvorba je přirovnávána k tvorbě Erica Claptona.
Jako jediná britský umělec byl uveden v magazínu Classic RockS 2007 mezi ´Top 10 současných blues umělců společně s The White Stripes, John Mayer, Jon Spencer atd.
Aynsley Lister vystupoval a vystupuje společně s Fun Lovin´ Criminals, Bryan Adams, John Mayall, Buddy Guy atd.
Do dnešní doby prodal více jak 100.000 desek a hraje po celém světě. V současné době Aynsley Lister vystupuje jako hvězda velkých hudebních festivalů, jako např. Heitere Open Air ve Švýcarsku (12.000 lidí) nebo v USA atd.. Aynsley Lister v USA vydal v roce 2006 album ´Everything I Need´ a pravidelně v USA s úspěchem hraje.
Aynsley Lister do současné doby vydal osm alb, z nichž poslední aktuální album nese název ´ Equilibrium´. Produkoval ho Steve Arrel Smith a hostuje na něm Robbie MCintosh (John Mayer band).
V květnu 2009 absolvoval Aynsley Lister společné turné s legendárními Lynyrd Skynyrd po Angli.
Termíny vystoupení Ansley Lister v ČR :
21.2.2010 Ostrava / Templ Club

23.2.2010 Praha / Mucis Club Modrá Vopice + Geoff Tyson (USA/CZ/S – Rock Pop) www.geofftyson.com 

Více info: www.aynsleylister.co.uk

Aynsley Lister – Aint No Sunshine

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.