Na Rock for People dorazí legendární NOFX

  • Na Rock for People dorazí legendární NOFX Fotogalerie (26)
    • 13.01.2010
    • Tisk

    Old punks never die! S tímto heslem přijedou na letní Rock for People proslulí punkeři z Kalifornie, čtveřice NOFX.

    Sdílejte článek:

Old punks never die! S tímto heslem přijedou na letní Rock for People (3. – 6. 7. 2010) proslulí punkeři z Kalifornie, čtveřice NOFX. Kapela, které v roce 1993 v pražském Klubu U zoufalců předskakovali v té době začínající The Offspring, se na punkrockové scéně pohybuje od roku 1982. A za tu dobu si vybudovala pevný žánrový piedestal, o který se v pravidelných vlnách rozbíjejí vlnky nu-punkových nebo pop-punkových partiček.

Návštěvníci Rock for People se tak mohou těšit na skutečnou legendu, která však nadchla fanoušky svým loňským energickým albem Coaster a aktuálně se jako lavina šíří její nový singl s recesistickým klipem Cokie the Clown.

„O NOFX jsme usilovali několik let. Parta kolem Fat Mikea určuje podobu punkrockové scény už bezmála třetí desetiletí a oproti mnoha jiným kapelám si vždy zachovala pomyslný čistý štít,“ přibližuje kvartet Michal Thomes z pořadatelské agentury Ameba Production. „I když mezi roky 1993 až 1996 se NOFX v Praze objevili třikrát, bereme jejich vystoupení na Rock for People jako festivalovou premiéru se vším všudy. Včetně očekávaných největších hitů jejich kariéry nezbytných legrácek na pódiu, samozřejmě jednom z těch dvou hlavních.“ Poslední lístky na RfP z první série za 999,– Kč lze koupit v rámci festivalového předprodejního systému TICKETS FOR PEOPLE: www.ticketsfor­people.cz
nebo www.rockforpe­ople.cz

NOFX se jako trio zformovali už koncem roku 1982 a ve složení Fat Mike, Erik Sandin a Eric Melvin brázdili hlavně kalifornské kluby. Na začátku 90. let jejich řady rozšířil Aaron Abeyta známý pod prezdívkou El Hefe – podle frontmana Fat Mikea „jediný týpek mezi náma, který po hudební stránce něco uměl.“ Což ostatně dokázal na velebeném albu Punk In Drublic z roku 1994, které mnozí vyznavači daného stylu ani nevyndávají z přehrávače. Příchod El Hefeho, který si čas od času vystřihne i sólo na trumpetku, znamenal rovněž žánrové obohacení NOFX o prvky z reggae, latiny nebo řidčeji i ska.

Na svém kontě mají 18 alb, DVD, kompilací a rarit a dalších zhruba dvacet EP. Většina z nich se nese v hodně svižném duchu s chytlavými melodiemi. Pokud už NOFX zabrousí do hlubších punkových vod, vynahrazují to nadsázkou a štiplavým sarkasmem v textech. Nesporně je v tom podporuje i stylotvorný label Fat Wreck Chords, pod kterým vydávají nahrávky od roku 2002. Dokladem je skvěle přijatá deska The War Is Erroism z roku 2003.

K největším hitovkám NOFX patří skladby jako Linoeum, Bob, The Separation of Church and Skate, Murder the Government, Don’t Call Me White, Kill All The White Man, které jsou společně s dalšími dvěma desítkami punkový evergreenů seřazeny na dvojalbu The Greatest Songs Ever Written (By Us), které vyšlo ještě u Epitaphu v roce 2004. Vše ale nasvědčuje tomu, že s novým EP Cokie the Clown z konce roku 2009 NOFX zažehnali sebemenší náznaky krize středního věku a svědomitě převzali výchovu další generace punkerů, snowboardistů i skejťáků.

Více info o NOFX:

www.myspace.com/nofx

www.nofx.org

Vedle NOFX potvrdili pořadatelé Rock for People další dvě kapely. Na festivalu se představí Evergreen Terrace, kteří nejsou tuzemským znalcům hardcoreové scény rozhodně neznámí. Úderníci kolem vokalisty Andrew Careyho a druhého zpěváka a rychlého kytaristy Craiga Chaneyho reprezentují melodický hard core s metalovými pentličkami. Během deseti let své existence floridští Evergreen Terrace leccos odkoukali a odposlouchali i od svých stájových kolegů Ignite z labelu Century Records, kteří nadchli početný dav v Hradci Králové loni.

www.myspace.com/…greenterrace

Nomen omen platí o jiném, dnes už proslulém labelu I Scream Records, pod jehož křídly nahrávají u nás do nebe vyzdvihovaní Madball. Po letošním Rock for People se na vlně nadšení a lásky až za hrob tuzemských fans mohou nést i medvědobijci Wisdom in Chains z Pennsylvánie. Oproti Evergreen Terrace melodické linky spolehlivě zmizíkují hodně naštvaným punkem s OI! výstřelky. Mimochodem – vokalista a spiritus agens kapely Mad Joe je navzdory svým tělesným rozměrům příznivcem skutečně nebývale kontaktního tance!

www.myspace.com/wisdominchains

Ceny vstupenek na letní Rock for People 2010:

Březen 1 240 Kč

Duben 1 300 Kč

Květen 1 360 Kč

Červen 1 420 Kč

Na místě 1 600 Kč

Oficiální předprodej bude spuštěn až v březnu 2010! Do té doby výhradně a zvýhodněně na www.ticketsforpeople.cz

NOFX – The Separation of Church and Skate

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.