Trip-hopový Arms and Sleepers přijíždějí do Prahy

  • Trip-hopový Arms and Sleepers přijíždějí do Prahy Fotogalerie (41)
    • 08.01.2010
    • Tisk

    Lahůdkové americké ambient trip-hop duo Arms and Sleepers zahraje 19.1. v Modré o­pici.

    Sdílejte článek:

Dou Arms and Sleepers je delikatesou pro milovníky Massive Attack, Sigur Ros, Radiohead, Portishead, Brian Eno a podobných hudebních formací. Umělecký koncept Arms and Sleepers vznikl za nemocnicí ve městě Cambridge, kde v jedné z místních uliček ležel na zemi krvácející muž s hrajícím kazetovým přehrávačem v ruce.
Z drobného reproduktoru zněl gospelový sbor, který se mísil s živou pouliční jazzovou kapelou, která hrála opodál. Umírající muž upustil kazetový přehrávač na zem a zavřel své oči. Mix obou zvuků bylo to poslední, co slyšel, než zemřel. On odešel z tohoto světa, nicméně mix zvuku jeho kazety a pouliční jazzové kapely stvořil umělecký koncept Arms and Sleepers.
Již v roce 1978 vytvořil legendární Brian Eno nový druh elektronické hudby založené na diskrétním minimalistickém přístupu k hudbě a všudypřítomných zvucích, která měla být využita jako jako hudba v pozadí na letištích a jiných centrech masového výskytu lidí. Tento druh hudby má za úkol přinést uklidnění lidem, kteří chvátají z jednoho místa na druhé. Bohužel se tento původní záměr vymknul tvůrci z rukou a tvorba Briana Ena se dostala do rukou milovníků elektronické hudby na celém světě. Tato zadumaná náladová elektronická hudba složená z elektronických naprogramovaných aranží s živými melancholickými nástroji a velmi uklidňujícími vokály dala vzniknout pozdější světové trip-hop/ambient scéně, na které se pohybují skupiny Portishead, Massive Attack, Groove Armada, Sigur Ros a další.
Duo Arms and Sleepers se skládá ze dvou skladatelů a muzikantů. Max Lewis zajišťuje programování a klávesy a Mirza Ramic hraje na baskytaru a klávesy. Vše je doplněno o projekce a vizuální kreace bostonského umělce Dado Ramadaniho. Arms and Sleepers pochází z prostředí amerických velkoměst Boston a Portland a jejich tvorba odráží atmosféru amerického East Coast. Ve své tvorbě kombinují virtuózní naprogramovanou elektronickou hudbu, nostalgické zvuky syntezátorů, organické beaty, živé perkuse, xylofón, post rockové kytary s atmosférou ranní kávy v oblíbeném coffee shopu za deštivého rána na mořském pobřeží na East Coast.
Arms and Sleepers právě vydali nové album ´Matador´, na kterém hostují Mona Elliott (Travels), Ben Shepard a Catherine Worsham (Uzi & Ari), Philip Jamieson (Caspian) a Adam Arrigo (Main Drag). Toto album se chystají podpořit evropským turné, které proběhne v lednu 2010. V rámci tohoto turné se Arms and Sleepers představí živě v pražském music clubu Modrá Vopice od osmi večer. Arms and Sleepers již vydali několik úspěšných desek a již několik let úspěšně vystupují po celém světě a budují si v rámci trip-hop/ambient scény kultovní status. Do ČR přijíždějí zahrát živě poprvé a jejich vystoupení slibuje velký kulturně emocionální zážitek, který se svým pojetím dá přirovnat k vystoupení uhrančivých islanďanů Sigur Ros.
Termín : Úterý 19.1.2010
Město : Praha
Místo : Music Club Modrá Vopice
Začátek akce : 20:00
Další učinkující : trip-hop/electronic DJ´s
Více info: www.modravopice.eu
Arms and Sleepers – Lautlos

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.