První letošní koncert cyklu Music Infinity představí Marsen Jules

  • První letošní koncert cyklu Music Infinity představí Marsen Jules Fotogalerie (16)
    • 07.01.2010
    • Tisk

    První letošní večírek Music Infinity bude ve znamení propojení současného ambientu s vážnou hudbou.

    Sdílejte článek:

První večírek Music Infinity v roce 2010 bude ve znamení propojení současného ambientu s vážnou hudbou – vystoupí mistr rozjímavých nálad Marsen Jules a na exkluzivním společném koncertě také Vojtěch a Irena Havlovi a projekt Sonority.
Dortmundský hudebník Martin Juhls vystupující pod jménem Marsen Jules patří mezi absolutní špičku současné ambientní hudby. Jeho sofistikované kompozice se vyznačují zenovými náladami, jako kdyby v nich talentovaný tvůrce chtěl zhudebnit prchlivé momenty krásy. Nepotřebuje rytmy ani chytlavé melodie a všechny výrazové prostředky podřizuje budování magické atmosféry. V pátek 15. ledna v Paláci Akropolis představí svůj delikátní atmosférický ambient nabitý emocemi poprvé také českému publiku.
Martin Juhls začal vydávat svoji hudbu v roce 2003 na několika internetových labelech a kromě Marsena Julese natáčel také pod jmény Falter či Krill.Minima. Poprvé na sebe výrazně upozornil v polovině dekády albem Herbstlaub – svým debutem na prestižní značce City Center Office. Deska plná působivých ambientních kompozic sklidila obrovský ohlas mezi odborníky na elektronickou hudbu. Úchvatné evokace na téma ‚podzimní listí‘ vznikly smyčkováním samplů vážné hudby na pozadí glitchových praskanců a připomínaly Wolfganga Voigta a jeho legendární projekt GAS.
I následná alba Les Fleurs či Golden se dočkala nadšeného přijetí a Marsen Jules si vysloužil srovnání s dalšími specialisty na atmosférickou a minimalistickou hudbu jako jsou třeba Arvo Pärt, Colleen nebo Stars Of The Lid. Přišly také pozvánky na prestižní výroční kompilaci Pop Ambient vydávanou kolínskou značkou Kompakt. Marsen Jules také často remixuje nahrávky svých kolegů a v roce 2007 se účastnil projektu současných německých hudebníků, kteří se pustili do kreativní reinterpretace Vodní hudby Georga Friedricha Händela.
Martin Juhls se letos stal držitelem ceny Qwartz v hlavní kategorii nejlepší album. Cena určená skladatelům elektronické hudby se uděluje každý rok v Paříži a Juhls ji obdržel za desku svého projektu Krill.minima, Urlaub auf Balkonien. Mezi dalšími nominovanými byli také například Autechre nebo Supermayer.
Hostem lednového večera Music Infinity bude také společný exkluzivní koncert legendární dvojice hudebníků Irena a Vojtěch Havlovi a nadějného elektronického projektu Sonority. Světoznámé české legendy meditační hudby zahrají na Violu da Gamba za doprovodu textur talentovaného producenta Jana Hanáka a budou tentokráte spolu komunikovat na téma ´ambientní hudba´.
Cyklus Music Infinity pořádaný Palácem Akropolis pod dramaturgickým vedením Josefa Sedloně vstoupí 15. ledna už do svého šestého ročníku. Za dobu svého působení se stala nedílnou součástí kulturní nabídky v hlavním městě a i v roce 2010 bude do České republiky přivážet nejvýraznější hudebníky ze světa současné experimentální hud­by.
Předprodej lístků v sítích TICKETPRO, TICKETPORTAL a v kavárně Paláce Akropolis. 200,– Kč v kavárně Paláce Akropolis, 230,– Kč v Ticketpro, 250,– Kč na místě.
Další informace a audio ukázky:
www.myspace.com/marsenjules  
www.marsenjules.de
www.havlovi.wz.cz/
www.myspace.com/sonorityidm
www.palacakropolis.cz
Marsen Jules & Johannes Braun – Brouillard

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.