Black Rebel Motorcycle Club zabouří 21. května v Praze

  • Black Rebel Motorcycle Club zabouří 21. května v Praze Fotogalerie (2)
    • 30.12.2009
    • Tisk

    Black Rebel Motorcycle Club přivezou v květnu do Prahy garážový rock, flues, folk a psychedelii.

    Sdílejte článek:

Američtí Black Rebel Motorcycle Club 21. května od 20:00 premiérově vystoupí v SaSaZu a předvedou garážový rock, flues, folk a psychedelii.

Americká kapela Black Rebel Motorcycle Club (krátce BRMC), která je známá především v USA a Velké Británii svým stylem na pomezí garážového rocku, blues, folku a psychedelie, vystoupí 21. května v pražském klubu SaSaZu. Tříčlenná formace, jejíž název vychází ze jména motorkářského gangu z filmu „The Wild One“ s Marlonem Brando, přijede do Prahy v rámci evropského turné ke svému pátému studiovému albu Beat The Devil´s Tattoo, které vyjde 8. března 2010 na vlastním labelu Abstract Dragon. Kapela skladby napsala a nahrála ve studiu Basement ve Filadelfii ve stejné místnosti, kde vzniklo před čtyřmi lety album Howl. Jde také o první desku, kde bubnuje Leah Shapiro, bývalá členka koncertní sestavy The Raveonettes, která nahradila původního bubeníka Nicka Jago. V České republice hráli BRMC zatím pouze jednou jako předkapela Lennyho Kravitze.
BRMC založili v roce 1998 v San Francisku Robert Levon Been a Peter Hayes, dva kamarádi a spolužáci ze střední školy. Oba sdíleli lásku k britským kapelám z počátku 90. let – například Ride, Stone Roses, My Bloody Valentine nebo Jesus and Mary Chain. Do party přibrali britského bubeníka Nicka Jago. V listopadu 1998 začali poprvé veřejně vystupovat. Původně se jmenovali Elements, ale poté, co zjistili, že spousta dalších kapel se jmenuje stejně, překřtili se na BRMC podle výše zmíněného filmu.
V roce 1999 nahráli první demo album, které se uchytilo ve vysílání losangeleské stanice KCRW. Úvodní zájem se přenesl přes Atlantik, kde BBC vyhlásila jejich demo „nahrávkou týdne“. Noel Gallagher z Oasis ji tady zaslechl a chtěl kapelu pro svůj nový label Brother Records. Zároveň se o BRMC zmínil jako o oblíbené kapele v časopisu MOJO. Nakonec se kapela z mnoha nabídek k nahrávání rozhodla pro Virgin Records. Po krátkém severoamerickém turné, kde předskakovali Dandy Warhols, BRMC nahráli eponymní debut, který vyšel v březnu 2001. O dva roky později se objevuje deska Take Them On, On Your Own, na které bylo několik skladeb kritických vůči americké politice a Georgi Bushovi. Poté se BRMC v roce 2004 s Virgin Records rozešli a kapelu opustil Nick Jago. Na novém labelu Echo / RCA nahráli v roce 2005 akustické album Howl, které si získalo velmi pozitivní recenze. Do sestavy se vrátil rovněž Nick Jago. Na desce Baby 81 z roku 2007 se vrátili k původnímu rockovému zvuku, který charakterizoval jejich první dvě alba. V červnu 2008 byl bubeník Nick Jago vyhozen z kapely podruhé a nahradila ho Leah Shapiro z koncertní sestavy The Raveonettes.
Vstupenky: v sítích Ticketpro a Ticketstream za 770 Kč, premium vstupenka na balkón za 990 Kč.
Více informací: www.blackrebelmotorcycleclub.com

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.