Susan Boyle a I Dreamed A Dream tvoří hudební historii

 • Susan Boyle a I Dreamed A Dream tvoří hudební historii
  • 19.12.2009
  • Tisk

  Celosvětově nejprodávanější debutující zpěvačka Susan Boyle boduje albem I Dreamed A Dream.

  Sdílejte článek:

Album Susan Boyle z Britain’s Got Talent I Dreamed A Dream bylo vyhlášeno “nejrychleji se prodávajícím debutovým albem v historii britské hitparády”.

Album Susan Boyle ‚I Dreamed A Dream‘ je na prvních příčkách hitparád ve Velké Británii, Austrálii a Irsku, na čela hitparád útočí také ve Spojených Státech, Kanadě, Novém Zélandu. Na iTunes je na prvním místě ve Francii, Španělsku, Švýcarsku, Irsku a Japonsku. Vzkaz je jasný – Susan Boyle už má své místo po boku hudebních velikánů jisté.
V Británii se album Susan Boyle stalo nejrychleji prodávaným albem všech dob, když se ho prodalo 411 820 kopií během prvních tří dnů, a překonalo tak dosavadního držitele tohoto rekordu, kapelu Arctic Monkeys. I Dreamed A Dream v prodejnosti překonalo součet prodaných kusů ostatních alb první pětky.
V Americe už Susan prodává více desek než mladí megaúspěšní umělci Rihanna, Lady Gaga a 50 Cent a v žebříčcích je poráží umístěními na prvních příčkách. Pokud bude pokračovat tak, jako dosud, podaří se jí zlomit rekord Eminema v počtu nejvíce prodaných desek za první týden na trhu (ve Spojených Státech) v letošním roce. Susan ale láme rekordy po celém světě, mimo jiné 80 000 prodaných kusů během 4 krátkých prodejů na serveru QVC a nejvyšším počtem předobjednávek alba v historii Amazonu.
Během 7 krátkých dnů si I Dreamed A Dream našlo cestu do dvou milionů domácností celé planety a je na čase korunovat nový fenomén na poli světové hudby.
Potěšená Susan Boyle řekla: “Je to fantastické.”
Simon Cowell včera Susan gratuloval a prohlásil, že “Jsem na Susan nesmírně hrdý a mám z ní radost. Není nikdo, kdo by si takovýto úspěch zasloužil více než ona. Příběh Susan Boyle je jako z hollywoodského filmu, ale v tomto případě jde o skutečný život a opravdu talentovanou a milou dámu, která zvítězila.”
Gennaro Castaldo z řetězce HMV říká: “Zdá se, že její album kupují lidé všech generací a zcela jasně to bude jeden z dárků letošních Vánoc, který musí mít každý. Skvělé vystoupení Susan v soutěži X Faktor dodalo albu masivní a skvěle načasovanou podporu. Má teď přesně tu sílu, aby se úspěšně ucházelo o post jedničky letošních Vánoc.”
Výkonný ředitel společnosti The Official Charts Company, Martin Talbot, dodává: “*Úspěch Susan Boyle je naprosto fenomenální. Po všem tom vzrušení, které doprovázelo její vystoupení v soutěži Britain’s Got Talent, očekávali všichni, že bude její první nahrávka úspěšná – ale tak výrazný úspěch, jaký přišel, je výjimečný.”*
Statistiky:

 • Nejrychleji se celosvětově prodávající debutové album zpěvačky.
 • Nejprodávanější album v Británii, nejrychleji se prodávající debutové album v historii britských hitparád, které porazilo dosavadní držitele rekordu Arctic Monkeys během prvních tří dnů prodeje. Jde také o nejvyšší týdenní prodej mezi zpěvačkami v historii hitparád.
 • Předpokládaná jednička ve Spojených Státech, Kanadě, Novém Zélandu, Irsku, Austrálii a v mnoha evropských zemích.
 • Album, na které bylo nejvíce předobjednávek v historii serveru Amazon.
 • #1 iTunes Japonsko, Kanada, Francie, Španělsko, Švýcarsko.
 • První deska měsíce v nejvýznamnějším italském obchodním řetězci, kterou nahrál neitalský umělec:

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.