Gramm, Kimball a McCafferty– Rock Meets Classic

  • Gramm, Kimball a McCafferty– Rock Meets Classic Fotogalerie (13)
    • 16.12.2009
    • Tisk

    Rockové legendy představí své největší hity v klasické úpravě na turné Rock Meets Classic.

    Sdílejte článek:

Turné rockových legend Rock Meets Classic se zastaví 29. ledna v Kongresovém centru. Přijedou frontmeni kapel Foreigner, Toto a Nazareth. Start ve 20:00.

Foreigner, Toto a Nazareth prodali po celém světě více než 160 miliónů desek. Jejich hity silně ovlivnily hudbu sedmdesátých a osmdesátých let a vlastně i hudbu současnou a jsou stále nasazovány na všech rockových rádiích. V roce 2010 pojedou vyýjimeční zpěváci Lou Gramm (Foreigner), Bobby Kimball (Toto) a Dan McCafferty (Nazareth) poprvé spolu na turné s heslem Rock Meets Classic. Představí své hity v klasické úpravě, ale s rockovým zápalem. Ta nimi bude stát kapela RMC Band pod vedením Mata Sinnera a Bohemian Symphony Orchestra Prague pod taktovkou Phillipa Majera.
Lou Gramm je považován za jednoho z nejlepších světových rockových zpěváků. Jako zakládající člen a autor písní kapely Foreigner prodal celosvětově více než 80 miliónů desek. V Německu přišel masivní průlom této kapely s albem 4. Přiveze hity jako I Want To Know What Love Is, Juke Box Hero, Waiting For A Girl, Cold As Ice a spoustu dalších. V červnu 2009 vydal Lou Gramm své nové sólové album nazvané The Lou Gramm Band.
Jako původní hlas kapely Toto slavil Bobby Kimball celosvětový úspěch. Debutové album kapely (obsahovalo hit Hold The Line) vstoupilo jako „klasika" do rokenrolové síně slávy a písně jako Africa a Rosanna z alba IV se staly evergreeny rockové historie. Toto legendární album vyneslo kapele šest cen Gammy a Bobbyho hlas se stal „značkou" kapely. Bobby uskutečnil i spoustu sólových projektů a spolupracoval s takovými hvězdami jako Al Jarreau, Barbra Streisand, Richard Marx a Diana Ross.
Podobně jako ostatní kapely první rockové generace (Led Zeppelin, Deep Purple nebo Black Sabbath) se i Dan McCafferty se svou kapelou Nazareth významně podílel na vzestupu světové hard-rockové hudby. Jejich alba Razamanaz a Loud'N'Proud se staly milníky rockové historie a album X2Z spolu se singlem Dream On byly v osmdesátých letech světovými trháky. Se 40 milióny prodaných desek po celém světě se Nazareth spolu s Simple Minds stali nejznámější skotskou kapelou a dodnes patří do skupiny pěti nejžádanějších kapel na rockových rádiích. Mimo jiné přivedl Dan na svět hity jako Love Hurts, This Flight Tonight a Dream On!
Vstupenky: v předprodeji Ticketpro za 690 – 1290 Kč.
Foreigner – I Want To Know What Love Is

Nazareth – Love Hurts

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.