Honza Toužimský a Viktor Dyk nazpívali singl k nové rock opeře

  • Honza Toužimský a Viktor Dyk nazpívali singl k nové rock opeře Fotogalerie (11)
    • 11.12.2009
    • Tisk

    Nová rock opera Oidipus Tyranus, která má za prá dní koncertní premieru, má už svůj singl.

    Sdílejte článek:

Nová rock opera Oidipus Tyranus, která se za pár dní představí divákům ve své koncertní premiéře má už svůj singl. Jmenuje se „Zpráva z hvězd“ a nazpívali jej Honza Toužimský a Viktor Dyk, dva rockeři, kteří se na společném pódiu potkali už při muzikálu Excalibur, nebo předešlé Antigoně. V rock opeře Oidipus Tyranus pak tito dva zpěváci obsadí dvě hlavní role. Honza Toužimský se představí v titulní roli Oidipa a Viktor Dyk se zde objeví jako Kreon.
Singl „Zpráva z hvězd“ zavádí diváky a posluchače do starověkých Théb, do okamžiku, kdy Kreon přináší z Delf zprávu týkající se moru, který město sužuje. Zpráva říká, že nákaza se bude šířit tak dlouho dokud nebude nalezen a potrestán vrah krále. Oidipus se tedy rozhodne vraha dopadnout a potrestat jej. A právě tento moment Sofoklovy tragédie, který je jakýmsi bodem od něhož se odvíjí další děj, je i námětem singlu.
Autory “Zprávy z hvězd“ jsou, stejně jako u celé rock opery Milan Steigwerwald, který vytvořil hudbu a Pavla Forest, která napsala libreto.
Koncertní premiéra rock opery se uskuteční v pondělí 14. prosince od 19. hodin v pražském divadle Milenium. Od března 2010 se mohou diváci těšit i na její divadelní podobu. Oidipus Tyranus, jak je nová rock opera pojmenována, dějově předchází již uvedené Antigoně. Divák se tak dozví, co formovalo osud nejen Oidipa, ale i jeho dcery Antigony. Charaktery a jména hlavních hrdinů se v obou operách prolínají. Vedle zmíněného Honzy Toužimského a Viktora Dyka se v dalších rolí představí například Bára Zemanová, Pavla Forest, Lukáš Písařík, Žántí, Lešek Semelka nebo Petr Dopita. Zájem o účast v rock opeře projevili i Helena Zeťová a Kamil Střihavka.
Nový singl „Zpráva z hvězd,“ který vznikl právě v těchto dnech, tak může být i pomyslnou pozvánkou na premiéru celého projektu.
Odkaz na stažení singlu Zpráva z hvězd: www.touzimsky.com/…_z_hvezd.mp3
Více informací:
www.antigona-rockopera.com
www.divadlomilenium.cz
www.touzimsky.com

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.