Alan Parsons Live Project 14. března 2010 v Praze

  • Alan Parsons Live Project 14. března 2010 v Praze Fotogalerie (24)
    • 09.12.2009
    • Tisk

    Kongresové centrum přivítá na jaře britského audio inženýra, muzikanta a producenta Alana Parsonse.

    Sdílejte článek:

Kongresové centrum v Praze přivítá 14.března 2010 britského audio inženýra, muzikanta a producenta Alana Parsonse a jeho Live Project.

Alan Parsons získal první zkušenosti ve studiu ve studiu EMI v západním Londýně. Toho času měl velké štěstí. Mohl se totiž podílet na nahrávání alba Sgt. Pepper a Let It Be od Beatles, což odstartovalo jeho kariéru zvukového inženýra. O spolupráci říká: „Nemohl jsem se dočkat, až objevím to tajemství při nahrávání jejich alba. Byl jsem poctěn a ohromen talentem samotných Beatles.“
Alan Parsons se podílel i na projektu Apple Rooftop Session, kdy Beatles odehráli koncert na střeše budovy, ve které sídlila známá nahrávací společnost Apple Records. „Byl to jeden z nejúžasnějších dnů mého života. Vidět Beatles hrát pohromadě na střeše a zároveň sledovat nadšené kolemjdoucí. Kamery byly naproti přes ulici, na ulici, byly všude, to bylo neuvěřitelné.“
Alan Parsons spolupracoval i na přípravách alba The Dark Side Of The Moon pro Pink Floyd, za které byl poprvé nominován na cenu Grammy.
Později se Alan, společně s Ericem Woolfsonem, rozhodl tvořit své vlastní tématické nahrávky a tím vznikl Alan Parsons Project. Ačkoli příležitostně hrával na klávesy, kytaru a zpíval vokály, projekt byl navrhnut jako forum pro rotující kolekci vokalistů a hráčů, mezi kterými byli například Arthur Brown, ex-Zombie Colin Blunstone, Steve Harley z Cockney Rebel, Allan Clarke z The Hollies a kytarista Ian Bairnson.
Projekt debutoval v roce 1976 s Tales Of Mistery And Imagination, kolekce byla inspirovaná tvorbou Edgara Allena Poea. Podobně posloužila science fiction Isaaca Asimova, jako syrový materiál pro následující I Robot z roku 1977. Po pozdějším úspěchu Pyramidy v roce 1978 se Alan přestěhoval do Monaka – tato skutečnost ovlivnila album The Turn Of A Friendly Card, rozjímání o gamblerství, nahráno v Paříži 1980. Dva hity z tohoto alba Games People Play a Time skórovaly v TOP 20 a Eye In The Sky (1982) se umístil mezi prvními třemi místy hitparád. Následovala úspěšná alba – Ammonia Avenue (1984), ze kterého pochází jeho nejznámější hit Don't Answer Me, dále deska Vulture Culture (1985), Stereotomy (1986) a Gaudi (1987).
Cesta Erica a Alana se později rozcházejí. Alan se soustředí na živé produkce a pokračuje v nahrávání konceptuálního, symfonického rocku. Jeho živá vystoupení zpestřovali Ringo Starr, Yes, Kansas, Alice Cooper, John Entwistle a Ann Wilson.
Důvěrně známým je jeho projekt Sirius. Známější je ale jako znělka amerického basketbalového týmu Chicago Bulls. Byla uváděna nesčetněkrát během her NBA. P. Diddy (Paff Daddy) si Sirius vybral jako podklad pro titulní hit jeho nejprodávanějšho alba The Saga Continues. Sirius byl také použit pro dokumentární film o Michael Jordanovi.
V poslední době se Alanova tvorba rozvíjí jiným směrem do světa elektronické hudby. Na jeho posledním albu A Valid Path spolupracuje s kytaristou Davidem Gilmourem z Pink Floyd.
Vstupenky: v předprodejích Ticketpro, Ticketportal a Ticketart od 625 do 1400 Kč.
Více informací: www.alanparsonsmusic.com
Alan Parsons Project – Eye In The Sky

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.