Zpívající Sunflower Caravan zahrají v Roxy

  • Zpívající Sunflower Caravan zahrají v Roxy Fotogalerie (23)
    • 30.11.2009
    • Tisk

    Před nedávnem Sunflower Caravan zahráli v Paláci Akropolis, kde zaznělo i pár nových skladeb…

    Sdílejte článek:

Před nedávnem Sunflower Caravan zahráli v Paláci Akropolis, kde zaznělo i pár nových skladeb, některé vůbec poprvé zpívané frontmanem Andym. Líbilo se vám to? Štvalo vás to? Prošvihli jste to? Každopádně v Roxy budete mít možnost ověřit, jak to kapele se zpěvem jde.
Z podia se na vás bude valit deseti říjnovými koncerty prověřený repertoár, za scénou bude svítit projekce s postranními plátny v podání oblíbeného VJ Martina, a hlavně, večer bude plný exkluzivních hostů. Před Sunflower Caravan vystoupí první z nich – James Nemo, frontman Londýnské čtveřice Nemo, českému publiku ne neznámé. Po desáté hodině se pak za DJ pult na podiu postaví Dean Rosenzweig, člen skupiny IAMX. Takže 10. prosince popadněte adventní náladu a hurá na výjimečný koncert do Roxy!
Start v 19 hodin, lístky v předprodeji za 140,–, na místě za 180,– Kč.
Více info:
http://www.roxy.cz/
http://www.myspace.com/…lowercaravan
http://www.myspace.com/…thedollhouse
http://www.myspace.com/…nternational
http://myspace.com/…ollhouseband
http://www.deanrosenzweig.com/
Sunflower Caravan – Meat Free Monday song

Sunflower Caravan
Sunflower Caravan se po více než čtyřech letech pohybu po podiích dají skvěle odlišit od ostatní české hudební produkce. Za dlouhá léta společného hraní sladěné sourozenecké duo (Vít Rosnecký na bicí a Andy Cermak na piáno) doplněné o basu (Michell) totiž vykazuje u nás ojedinělý přístup. Kluci mají hráčské schopnosti na vynikající úrovni spojené s jasnou aranžérskou vizí. Základem uchvacujícího retro stylu Sunflower Caravan jsou silné skladby skládané na piano a hrané mnohdy na klávesy hammond, jejichž zvuku dodává originalitu sada kytarových efektů, za které by se nemusel stydět ani Jimi Hendrix. Trio pocházející z Prahy projelo celou Evropou a během posledních tří letních sezón ukázalo svůj „ksicht“ na většině českých festivalů. V současnosti se v repertoáru kapely objevuje čím dál více songů, ve kterých Andy používá kromě piána ještě další nástroj – svůj hlas. Skupina letos vydala debutové eponymní album. Chcete svižný klávesový pop? Chcete bouřlivý rock'n'roll, nebezpečně se naklánějící skoro stokilové hammondky, co řvou přes kytarový distortion? Lahodí vašemu uchu také křehké pianové skladby? Skvěle. Od téhle kapely dostanete všechno.
James Nemo
James Cook neboli James Nemo byl 10 let hnacím motorem průkopnické londýnské elektropopové formace Nemo. Jejich pozoruhodný mix politicky mrzutých kytar a elektropopových melodií by se dal popsat jako průnik mezi Depeche Mode a The Clash v britpopovém kabátě. Nemův legendární elektro/new wave klub The System předběhl  současnou britskou elektro indie scénu o 6 až 7 let a uvedl na své scéně interprety jako IAMX, Hard Fi, Graham Coxon, Robots In Disguise, Dan Black nebo Chikinki. Cook, jenž je mimo jiné i bývalým kytaristou IAMX, nyní žije v Berlíně a stále udržuje kreativní vztah s Chrisem Cornerem. Ten momentálně režíruje videoklip k písni Face To Face, jenž se stane první ochutnávkou Jamesova barokně popového projektu The Dollhouse. V zimě se pak James chystá v IAMX Factory natočit své debutové sólové album Black Market Futures.
Dean Rosenzweig
Dean Rosenzweig je členem skupiny IAMX, kde hraje na kytaru. Kromě toho se věnuje popartovému malířství a do Prahy na svůj DJ set dorazí z Berlína, aby nám odtamtud dovezl trochu čerstvého hudebního vzduchu. Fascinuje ho období pop-art boomu v osmdesátých letech, především umělci jako Basquiat, Warhol, Clemente a Twombly.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.