Legendární Kiss se v létě 2010 vrátí do Evropy

21. května ostravská ČEZ Arena a 23. května pražská O2 Arena – američtí Kiss přijedou v rámci turné Sonic Boom Over Europe: From The Beginning To The Boom.

Legenda světového glam rocku a jedna z průkopnických kapel hororově pojaté bombastické jevištní show Kiss odstartovala svou hvězdnou dráhu v roce 1973 v New Yorku. U jejího zrodu stáli zpívající basista Gene Simmons a zpívající kytarista Paul Stanley, kteří spolu působili v kapele Wicked Lester.
Formaci Kiss na prahu její existence doplnil bubeník Peter Criss a excentrický kytarista Ace Frehley. Skupina od počátku razila jasný a hmatatelný styl i image. Hudba se pohybovala na rozhraní glamrocku a dobového hardrocku s jednoduchými údernými slogany. Členové kapely používali výrazný make up, kostýmy a bombastickou jevištní show. V roce 1974 Kiss debutovali eponymním albem, po němž v rychlém sledu následovala nejvýraznější alba jejich kariéry jako Hotter Than Hell (1974), Dressed To Kill (1975), Alive! (1975), Destroyer (1976) Rock And Roll Over (1976), Love Gun (1977) a Alive II (1977). Po čtveřici sólových alb, které všichni členové Kiss vydali v tentýž den v roce 1978, následovala o rok později deska Dynasty. Ta sice přinesla velký hit I Was Made For Lovin' You, ale znamenala razantní příklon ke komerčnějším trendům jak v hudbě, tak v nové image. Na prahu 80. let Kiss odkládají masky a kostýmy a s vervou se vrhají do proudu formujícího se streetrocku. Dochází i k personálním změnám. Vedle cílevědomých kapitánů Simmonse a Stanleyho jsou alkoholické a drogové excesy druhých dvou členů kapely natolik neúnosné, že dochází k jejich výměně. Na místo Petera Crisse nastoupil v roce 1980 Eric Carr, který byl v řadách kapely až do své předčasné smrti 24. listopadu 1991, kdy podlehl rakovině. Kytarista Ace Frehley musel být už při nahrávání předcházejících alb občas ve studiu nahrazen. Kapelu ovšem oficiálně opustil v roce 1982. Jeho místo zaujal Vinnie Vincent, poté krátce Mark St. John a v prosinci 1984 Bruce Kulick. I v osmdesátých letech se Kiss zejména v Americe těšili velké přízni publika například s albem Lick It Up (1983).
Spekulace o možném reunionu původní sestavy však nikdy neutichly. Mezitím zesnulého Carra nahradil renomovaný bubeník Eric Singer a sestava působila až do počátku roku 1996, kdy ke znovuspojení původních Kiss skutečně došlo. 40 tisíc vstupenek na první comebackový koncert bylo 20. dubna 1996 prodáno za 47 minut. Trvalo do roku 2002 a přivedlo Kiss i na dvě koncertní návštěvy Prahy. V roce 1996 objevil titul MTV Unplugged, o rok později pak nepříliš povedený Carnival of Souls. Deska původně neměla být vydána, ale v masovém měřítku unikla mezi fanoušky, a tak se kapela přece jen rozhodla k jejímu dodatečnému vydání. Řadové album ve staronové sestavě vyšlo roku 1998 pod názvem Psycho Circus. V roce 2003 následovala pak společná nahrávka s melbournskými symfoniky Alice IV. Tady definitivně zaujal Frehleyho místo Tommy Thrayer, který s kapelou ovšem spolupracoval už předtím. Rok 2006 ještě přinesl souhrn živých desek Kiss Alive I, II, III a záznamu Millennium koncertu 2000.
Rok 2008 se nesl v duchu velkého návratu a vyprodaného turné po Evropě a Skandinávii, přičemž sestavu vedle Stanleyho, Simmonse a Thrayera tvořil i staronový Eric Singer. Domácím fanouškům se Kiss představili 6. června 2008 v totálně vyprodané Sazka Aréně.
Paul Stanley k turné říká: „Minulé turné byl pouhý začátek. „Sonic Boom Over Europe“ vám přinese novou scénu, nový program, nové kostýmy a nové album. Představíme vám živě kompletní historii kapely KISS. You wanted the best? You GOT the best!”
Gene Simons dodává: Právě teď, víc než kdykoliv předtím. Kiss jsou jak moster truck. Náš cíl? Rozhýbat planetu Zemi.“
Vstupenky: v předprodejích Sazkaticket, Ticketpro a Eventim za 990 – 1.690 Kč (od 27. 11.).

Více informací: www.kissonline.com

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.