Hvězdy britského trip-hopu Archive míří do Prahy

Britská formace Archive se za svou kariéru z producentského dua postupně rozrostla ve volně rotující kolektiv tvůrčích osobností, jejichž pevnou základnou jsou pánové Darius Keeler a Danny Griffiths. Ti spolu poprvé usedli do studia již roku 1990, kdy vytvořili klubový hit “Narra Mine” pod hlavičkou Genaside 2. Od té doby začali experimentovat bez toho, aby se omezovali jen na jeden hudební žánr.
Uprostřed módní vlny triphopu, která se hudební scénou přehnala v polovině devadesátých let, vydali pánové první album “Londinium”. Tehdy už měli po boku zpěvačku Royu Arab a rappera Rosko Johna a tvořili již pod jménem Archive. První deska jim vynesla pověst kapely, která se nebojí bořit žánrové hranice a spolupracovat s nejrůznějšími umělci, což platí dodnes.
Na svém letošním albu “Controlling Crowds” vystupují se směsí progresivního rocku, elektroniky a akustických zvuků. Album bylo natočeno ve formě trilogie, vyprávěné jako příběh. Na pomoc producentské dvojici přišli zpěvák Pollard Berrier, vokalistka Marie Q a Rosko John, který se ke kapele po delší době navrátil v plné síle. Zpěvák Dave Pen mezitím sám dokončil demosnímky čtvrtého dílu “Controlling Crowds”, který vyšel zároveň se zmíněnou trilogií. Oproti převážně pesimistickému ladění prvních tří dílů vytvořil jejich kladný protipól.
Album “Controlling Crowds IV” tak představuje nečekané šťastné vyústění příběhu naznačeného v předchozích dílech trilogie. Písně samy o sobě dýchají optimismem a povzbuzujícími melodiemi. Najdeme v nich prvky popu a elektra, jako by Archive chtěli hudbou doprovodit novou vesmírnou odyseu.
Nejnovější deska, která u nás vyšla u Warner Music, představuje Archive jako plnohodnotnou kapelu tak, jak je posluchači předtím neznali. Ti se nyní o jejich formě budou moci přesvědčit i naživo, počátkem příštího roku vyrážejí Archive na turné. České publikum se s touto progresivní partou bude moci seznámit 5.února 2010 v pražském Lucerna Music Baru.
Vstupenky v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal za 400,– Kč + poplatky, na místě za 500,– Kč. V pokladně Lucerna Music Baru bez poplatků.
Více info na:
www.archiveofficial.com
www.myspace.com/archiveuk
www.musicbar.cz
www.conspiracy.cz
www.warnermusic.cz
www.dsmacku.com
www.myspace.com/…ckupromotion
Archive – Goodbye

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.