Pražané svému Bukowskému rozumějí

  • Pražané svému Bukowskému rozumějí
    • 23.11.2008
    • Tisk

    Ve čtvrtek 20. listopadu zavoněl pražskou Incheba arénou lahodný šunkový (hudební) nářez pana Bukowského. Brutální dobrák od kosti a zručný slovní pyrotechnik v jednom alias pan Chinaski české metropoli zase jednou ukázal, kdo že je tím nejlepším hudebním vrchním z Vinárny U Valdštejna…

    Sdílejte článek:

V rámci veleúspěšné Space Tour, kterou zahájili zhruba před měsícem v Jablonci nad Nisou, zavítali vyhlášení umělci z Prahy ve čtvrtek i do svého stověžatého města… Koncert odstartoval krátce po osmé hodině „promoklou“ specialitou v podobě dvojího křtu. Zatímco živák Když Chinaski, tak naživo pokropilo tradiční šampáňo, druhé pokračování Autopohádek slavnostně natakovalo nemrznoucí směs do automobilů.
Hudební program načal mladý talentovaný sběratel jahod a osobitých textů, Tomáš Klus. Sympatický blonďák vystřihl hity jako Pocity, Málčik, Marta nebo Navěkya stejně jako na předcházejících zastávkách turné si vysloužil na předskokana až netypicky příznivé divácké přijetí.  
„Husákovy děti“ odstartovaly svůj pražský míting přesně, jak je žádoucí, tedy v doprovodu pana Vedoucího… Poslední studiovku 07 připomněly hned vzápětí skladbami Shake It a Basama fousama. Především druhá jmenovaná, ač bez dobře střižené bradky, zato s Mickeym, Santou a usměvavou Condi, skvěle nažhavila přítomné publikum.
Největší aplaus si už tradičně vysloužily staré osvědčené pecky. Ať už to byly hity novější Zadarmo, 1970, Můj svět*a Dobrák od kosti nebo nestárnoucí stařečkové 1. signální, Stejně jako já, Dlouhej kouř a Punčocháče. Lahůdkou husích kůží byla pomalá pasáž zhruba v polovině vystoupení. Nejdřív si to Marta s Marcelou namířily do hustě zasněženého Vrchlabí. Následoval hudební vakuovaný speciál v podobě malátného hitu Chyťte zpěváka…. Povedeným zpestřením pak byla nová, tvrdší a kytarovější, *Klára. Příjemný večer plný osobité poezie zakončila bukowského parta ve *Vinárně u Valdštejna*…   
Členové kapely Chinaski se s tragickou ztrátou svého spoluhráče Pavla Grohmana vyrovnávají především prací na nových projektech a čest památce svého kamarádavzdalii na pódiu. Veleúspěšné turné se speciálním „drummer guestem“ Davidem Kollerem zakončí ve středu 26. listopadu v Šumperku. Dnes se kapela představila na Kladně. Stejně tak nejde jejich koncertní sérii hodnotit jinak než bezvýhradně… kladně.
Fotogalerie: Praha 20. 11. 08 (foto 1–10) & Jičín 18.  
© Iva Marešová
*

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.