Zpěvačka Lenka Nová prožívá úspěšný rok

  • Zpěvačka Lenka Nová prožívá úspěšný rok Fotogalerie (12)
    • 24.11.2009
    • Tisk

    Zpěvačku Lenku Novou dobře znají příznivci skupiny Laura a její tygři, se kterou vystupuje téměř deset let.

    Sdílejte článek:

Zpěvačku Lenku Novou dobře znají příznivci skupiny Laura a její tygři, se kterou vystupuje s přestávkami téměř deset let. Teď však exceluje, spolu s dalšími dámami osobitých hlasů, na turné Ohrožený druh. „Poprvé zpívám jen s klavírem, v komorním prostředí, před tichým, sedícím publikem… je to pro mě úplně jiný zážitek, velký kontrast proti tomu, co hrajeme s Laurou. Obojí si užívám a jsem za tuhle příležitost vděčná,“ přiznává Lenka Nová.
Ohrožený druh přivádí na jeviště šest šansoniérek (a jako mužský protipól hosta Františka Segráda), které Michal Horáček pozval ke spolupráci na stejnojmenném albu – v loňském roce nejprodávanějším v České republice. Kromě písní z alba na koncertech znějí i další skladby s texty Michala Horáčka. Lenka Nová tak kromě šansonu Jak se ten chlap na mě dívá (spolu s Naďou Válovou) zpívá také Tak to chodí, Svatí podél cest (z nového lyrikálu Horáčka a Hapky Kudykam) a duet s Františkem Segrádem Bude mi lehká zem. Po podzimních koncertech následují další: 9. 12. v Chebu, 15. 12. v Litovli a 22. 12. Vánoční koncert v pražském Švandově divadle a po Novém roce jarní část turné. Ani pak však Ohrožený druh nezmizí z českých jevišť, mají o něj zájem pořadatelé festivalů a dalších kulturních akcí.
V letošním roce Lenka Nová kromě účinkování v turné Ohrožený druh čile koncertuje s Laurou a jejími tygry, samozřejmě zpívá také na nejnovější desce kapely Nejsou malý věci, byla hostem koncertu Královny popu na Karlštějně a Vivaldianno Tour 2009 v pražské Hybernii (ze záznamu jej nabídne vánoční Česká televize) a nazpívala píseň Svatí podél cest na desce pánů Hapky a Horáčka Kudykam. Začíná se zvolna rodit také její druhé sólové album. To první, Nová deska, vyšlo na podzim 2003 a dočkalo se příznivého přijetí kritikou i posluchači. Kdy se zpěvačka (a autorka několika textů ke svým písním) vydá opět do nahrávacího studia? „Právě se nacházíme ve stádiu příprav, sbírání nového materiálu a hledání celkového zvuku desky. První album bylo záměrně žánrově dost široce rozkročené, teď bych se ráda výrazněji profilovala. Hotovo bychom chtěli mít na podzim příštího roku, i když vím, jak těžké je tyto věci plánovat,“ připouští Lenka Nová.
Obdobím bohatým na události Lenka Nová prochází nejen v profesním, ale také soukromém životě. V květnu letošního roku se jí a jejímu manželovi Michalu Pelantovi (kytarista, zpěvák, skladatel a producent, aktuálně hrající s Davidem Kollerem) narodila dcera Kateřina.
Životopis Lenka Nová
Lenka Nová se narodila 19. 9. 1974 v Brně, v roce 1994 odmaturovala na tamním Prvním humanitním gymnáziu. Od dětství navštěvovala dramaticko-divadelní soubor Pirko. V roce 1988 coby 14-ti letá začínala v první kapele Hiát, později zpívala s Janem a Zdeňkem Klukovými v kapele GO!, v letech 1991–1992 s kapelou Manhattan, 1993–1994 s kapelou The Street. Od roku 1995 až 2000 vystupovala se skupinou Laura a její tygři. V roce 1996 vyhrála konkurz na hlavní ženskou roli v muzikálu Vlasy, který se hrál na jevišti divadla Pyramida. O dva roky později byla partnerkou Daniela Hůlky při koncertní muzikálové show MISE. Pak přišla zkušenost s divadelní prací při hostování v brněnském divadle Husa na provázku - představení Babička (1999–2006). Po vydání první sólové desky v roce 2004 Lenka Nová absolvovala celorepublikové turné s Chinaski. S kapelou Tygr Gang si zazpívala v letech 2005 až 2007 v červnu 2005 se opět stala součástí Laury a jejích tygrů. Lenka Nová často a ráda spolupracuje na zajímavých hudebních projektech, jako např. v roce 2006 s Michalem Dvořákem na průvodní písni k seriálu České televize Pandurango, v roce 2009 byla hostem koncertu Královny popu na Karlštějně a hostem Vivaldianna Tour 2009 v pražské Hybernii. V současné době zpěvačka připravuje druhé sólové album, koncertuje se skupinou Laura a její tygři a šansony s texty Michala Horáčka v jejím podání znějí při koncertním turné Ohrožený druh.
Diskografie:
1996: Laura a její tygři – Vyklátíme Modly
2003: sólové album Nová deska – B&M Music/Universal Music, producenti: Michal Dvořák, Jiří Janouch, Milan Cimfe, autoři hudby: Jiří Janouch, Ivan Tásler, Bradley Stratton, Andrej Šeban, Aleš Zenkl, autoři textů: Lenka Nová, Martin Mařan, Tomáš Belko
2005: Laura a její tygři – Jsme tady!
2008: Ohrožený druh (nejprodávanější titul roku 2008, vítěz ceny Anděl za album roku 2008) – píseň Jak se ten chlap na mě dívá (spolu s N. Válovou a M. Rupertem na text M. Horáčka)
2009: Laura a její tygři – Nejsou malý věci
2009: Kudykam – píseň Svatí podél cest (Horáček/Hapka)
Spolupráce na deskách:
1992 – Priessnitz – Nebel
1997 – Los Panchos – Řezy
1999 – Ivan Hlas – 1999
2000 – Polemic – Gangster-ska
2003 – Premium – Chinaski

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.