Petr Nikl: Smrtihlava střídá Přesletec - bude křest!

  • Petr Nikl: Smrtihlava střídá Přesletec - bude křest!
    • 02.12.2006
    • Tisk

    Doma i v zahraničí uznávaný výtvarník Petr Niklprávě vydává novou desku nazvanou Přesletec. Opět ve spolupráci s Lakomými Barkamipřipravil rovnou dvojcédéčko, které vychází u vydavatelství Black Point Music a jehož křest byste si neměli nechat ujít 16. prosince v pražské Arše.

    Sdílejte článek:

Na nové desce PřesletecPetr Niklopět využil nejrůznější hudební i zcela nehudební nástroje a přístroje. Výsledkem je 2CD se čtyřiadvacítkou písní plných nálad a fantazie, které jakoby neměly žádné hranice.
Autorem všech textů je Petr Nikl, osm z nich zhudebnila a nazpívala Blanka Laurychová a Lakomé Barky. Ve srovnání s předchozí deskou Nebojím se smrtihlava je nová deska barevnějším a propracovanějším dílkem.
I na obalu je opět vidět, že deska je dílem výtvarníka, který neponechává nic náhodě. Ač v tradiční plastové krabičce, čeká na každého posluchače opět originální obal. A kso nebo ci je přesletec? „Přesletec znamená letec přes něco letící a to něco mapující,“ vysvětluje název desky Petr Nikl. „Smutné písně střídají velmi veselé. V jedné skladbě jdeme písněmi obveselit zdravotního klauna, který už doklaunoval.“
Petr Nikl je nejen na české kulturní scéně nepřehlédnutelnou všestrannou osobností. Je uznávaným výtvarníkem, věnuje se hudbě i divadlu. Jeho debutové cd Nebojím se smrtihlava, na kterém se podílely Lakomé Barky také, získalo cenu Anděl v kategorii Alternativní hudba za rok 2004.
Lakomé Barky jsou vokálním souborem maminek a dětí z Klecan. Soubor pod úspěšným vedením Blanky Laurychové a Evy Stanislavové existuje od roku 2001 a spolupracuje také s worldmusic tělesem Moberg Ensemble.
Křest desky se uskuteční 16.12.2006 v praž­ském divadle Archa, od 20 h.

Na desce hostují: František Kop – dechy
Irena a Vojtěch Havlovi – viola da gamba, violoncello
Ondřej Smeykal – didjeridoo
Bharata Rajnošek – tenor a soprán saxofon
Petr Hepnar – kontrabas
Robert Škarda – tuba

Více na www.lakomebarky.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.