Světlo pro Světlušku přiletí ve středu 25. listopadu

  • Světlo pro Světlušku přiletí ve středu 25. listopadu Fotogalerie (1)
    • 19.11.2009
    • Tisk

    Benefiční večer bude vrcholem celoroční práce Světlušky a poděkováním všem, kteří pomohli.

    Sdílejte článek:

Ve středu 25. listopadu se v Pražské křižovatce rozsvítí oči kmotřičky Anety Langerové, stovky lucerniček pro Světlušku a kamery ČT1 pro přímý přenos.

Už tradičně také Aneta Langerová vystoupí na benefičním večeru Světlo pro Světlušku. V pořadí již 5. ročník dobročinné akce pro zrakově postižené a nevidomé a se bude konat ve středu 25. listopadu od 21:00 v Pražské křižovatce, kostele sv. Anny. Živě ho odvysílá Česká televize na programu ČT1 a Český rozhlas 1 Radiožurnál. Kromě Anety, patronky celého projektu, přijdou Světlušku podpořit Miro Žbirka, Jirka Macháček a MIG 21, Tomáš Klus, Ivan Trojan, Tatiana Vilhelmová, Saša Rašilov, Vanda Hybnerová, Kateřina Neumannová, Eva Holubová a Jan Budař. Celým večerem bude provázet Michal Horáček, který moderoval už první koncert Aneta pro Světlušku.
„Benefiční večer je pomyslným vyvrcholením celoroční práce Světlušky a zároveň poděkováním všem, kteří spolu se Světluškou rozsvěcují svět nevidomých. Letošní ročník je i malým jubileem. Chtěli jsme jej proto udělat trošku jinak, diváci se tak mohou letos těšit z více slova a zajímavých reportáží,“ přiblížila Martina Kaderková, ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu. Během večera tak lidé třeba uvidí, jak si známé osobnosti jako Michal Horáček, Saša Rašilov a Vanda Hybnerová, Tatiana Vilhelmová a Ivan Trojan během akce Den potmě vyzkoušeli jaké to je prožít den bez pomoci jednoho z nejdůležitějších smyslů – zraku.
Během přímého přenosu mají diváci a posluchači možnost poslat Světlušce dárcovskou sms ve tvaru DMS SVETLUSKA na číslo 87 777. Nově mohou také využít možnost celoroční podpory Světlušky zasláním dárcovské SMS ve tvaru DMS SVETLUSKA ROK na číslo 87 777 (1 SMS = 12 DMS). Nebo přímo přispět na sbírkové konto 99999 99999/ 0100.
Světluška je dlouhodobý, stěžejní projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu založený na solidaritě a dobré vůli lidí, kteří se rozhodli darovat nevidomým trochu světla.
Světluška pomáhá dětem a dospělým s těžkým zrakovým postižením. Je oporou pro ty, které nelehký životní osud postavil před každodenní výzvu: znovu a znovu se učit životu ve tmě – bez pomoci jednoho z nejdůležitějších lidských smyslů.
Vstupenky: v předprodeji sítě Ticketpro a Ticketstream od 250 Kč a v den konání na místě od 300 Kč. Kapacita sálu je 600 míst.
Přímý přenos od 21:00 hodin, vstup do sálu od 19:45 do 20:45 hodin.
Více informací: www.langerovaaneta.cz, www.svetluska.net

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze