No Pan!c křtili debutové album Doma nejlíp a klip Neřeším

  • No Pan!c křtili debutové album Doma nejlíp a klip Neřeším Fotogalerie (11)
    • 12.11.2009
    • Tisk

    Iva Frühlingová, Václav Polanský a Peter Boška je ústřední trio nové české poprockové kapely NO PAN!C.

    Sdílejte článek:

Iva Frühlingová, Václav Polanský a Peter Boška, ústřední trio a zakladatelé nové české poprockové kapely NO PAN!C, pokřtili dne 10.11. své debutové album Doma nejlíp a oficiálně – v plné síle a se vším všudy – vstupují do českého hudebního dění singlem Neřeším, k němuž natočili i svůj první, pohodový a úsměvný videoklip.
KŘEST CD DOMA NEJLÍP
NO PAN!C zahájili svůj první společný křest LIVE vystoupením, během kterého představili čtyři písně z právě dokončené desky. Jako kmotry svého debutového alba Doma nejlíp oslovila skupina moderátorskou dvojici Lejlu Abbasovou a Libora Boučka, kteří albu kromě přání úspěchu a dobrého prodeje předpověděli i kladné přijetí u státních orgánů s ohledem na jeho vlastenecký název. Po samotném křtu pokračovala skupina v živém hraní svých autorských písní. Během akce zároveň proběhla i premiéra videoklipu k singlu Neřeším, jenž se aktuálně dostává do vysílání českých rádií. Členy skupiny přišel podořit i zpěvák a dobrý kamarád Ivy – Matěj Ruppert.
SINGL A PRVNÍ VIDEOKLIP „NEŘEŠÍM“
Proč zvolili NO PAN!C za svůj singl zrovna píseň Neřeším, zdůvodňuje kapela následovně: „Je to pozitivní, energická píseň, která už samotným názvem vypovídá o tom, jaká chce kapela být a pro jaké posluchače chce hrát. Přejeme si v tomto hektickém období navodit lidem pocit pohody a klidu a rádi bychom jim do života dodali trochu pozitiva, které se podle nás nevidí v poslední době až tak často. Zároveň jako první ochutnávka výborně prezentuje naši debutovou desku.“
NATÁČENÍ VIDEOKLIPU
Prvotní námět videoklipu vzešel přímo od členů NO PAN!C a motiv jim pomohla rozvinout scénáristka a moderátorka TV Óčko Tereza Tobiášová. Ústřední postavou je zpěvák písně Václav Polanský, který se jakožto „bezstarostný týpek“ nenechá absolutně ničím rozhodit. Situace, kdy na něj stále někdo křičí a doráží, řeší s úsměvem, všechny ignoruje a jde si dál svou cestou. Míněnou pohodu, kterou má klip na diváky přenášet, navíc umocňuje jeho speciální styling.
„Chodil jsem celý den po Praze v pyžamu a županu a pořád se musel "přiblble usmívat“. Doslova mi zamrzl úsměv na rtech. Navíc jsme točili na veřejných prostorách za normálního provozu, takže lidé na ulicích i v metru docela koukali, co je to za blázny." vzpomíná na chladný sobotní natáčecí den „hlavní hrdina“ Václav Polanský.
Roli režiséra přijal Tomáš Krejčí, se kterým se Iva Frühlingová zná již z dřívějších spoluprací. „Je to člověk, kterého si velmi vážíme a zároveň nám takzvaně lidsky "sedne“. A to je v umělecké branži velmi důležité." dodává Iva Frühlingová.
Dle vlastních slov se při natáčení celá parta skvěle bavila, takže pro cílený záměr pohodového náboje a efektu klipu se nemuseli do svých hereckých úloh nijak zvlášť převtělovat. Teď už jen doufají, že se diváci při zhlédnutí „Neřeším“ pobaví přinejmenším tak dobře jako oni sami při jeho přípravě.
NO PAN!C
Kapelu založila Iva Frühlingová společně se slovenským kytaristou a zpěvákem Peterem Boškou a českým bubeníkem a zpěvákem Václavem Polanským – muzikanty, se kterými si padla do noty při spolupráci na svých předchozích projektech pro francouzskou popovou scénu. „V hlavě jsme nosili spoustu nápadů na české písničky, které se pro mé francouzské projekty nedaly využít. A tak jsme založili NO PAN!C,“ říká o novém počinu 27letá zpěvačka a skladatelka Iva Frühlingová, kterou znáte především díky hitům Où tu veux Quand tu veux či La Muerte z mezinárodně úspěšného alba Litvínov.
V jednoduchosti je krása
Hudební tvorba kapely NO PAN!C tepe srdcem poprocku a blíže by se dala popsat jako lehce stravitelná, avšak energicky plnohodnotná kytarová muzika, jejíž pilíře tvoří zpěvné melodie a úderné refrény. Českého posluchače navíc potěší a možná i překvapí fakt, že se jedná o česky otextované písně.
„Doma nejlíp“ – čerstvě dopečená prvotina
Spolupráce a iniciativa tří talentovaných a dobře sehraných muzikantů nabrala nový, kolektivní směr již v srpnu 2008. „Tužka, kterou jsme snad v ruce drželi všichni tři zároveň, plodila text za textem“, vzpomíná Peter Boška. Výsledkem je čerstvě dokončené album Doma nejlíp, které se navíc rozhodli vydat "na vlastní triko“ – tedy i riziko. „Je to náš niterní projekt a moc nám na něm záleželo. A tak jsme se rozhodli desku vydat bez zásahu velké hudební společnosti,“ vysvětluje Václav Polanský. „Bylo to sice po všech stránkách náročné, ale jsme na to album pyšní,“ dodává na závěr. Název „Doma nejlíp“ je jakousi metaforou nestandardního průběhu kariéry Ivy Frühlingové, která se jako zpěvačka prosadila nejdříve v zahraničí a až pak vedla její hudební cesta domů, kde byl její mezinárodním úspěchem podtržený talent přivítán s otevřenou náručí. Prvotina skupiny NO PAN!C obsahuje čtrnáct zbrusu nových česky otextovaných poprockových písní a je v prodeji za 249,– .
Oficiální stránky skupiny: www.nopanic.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.