Přišli, ušlehali, vybublali a… zvítězili

  • Přišli, ušlehali, vybublali a… zvítězili
    • 05.11.2008
    • Tisk

    Tata Bojs a Ahn Trio pokřtili 2. listopadu ve Švandově divadle svou čerstvě ušlehanou smetanu. A slízli ji opravdu se vší grácií… Fanouškům nachystali úžasný večer bez sebemenšího škraloupu Made in Czechrea. Přinášíme vám reportáž a fotogalerii.

    Sdílejte článek:

Tata Bojsa Ahn Trio začali jemně pronikat do návštěvnických vláken“*pomocí nano-pohodovky C.V.A.N. Po komorním baladickém začátku ukázali v zápětí i druhou – živočišnější **Tata-Ahn tvář, a to když do rudě zbarvené scény přiklopýtali spolu s rozvášněným *bý­kem nebýkem a Toreadorskou otázkou. Výjimečnost spojení něžné klasiky a smyslné divokosti vynikla naplno a působila hned od začátku jako něco nadpozemského. A nutno podotknout i nadpozemsky úžasného. A to byl teprve začátek…
Ze scény siTata-Ahnsextet udělal nefalšovaný obývák. Do pohodou dýchajícího pokojíku s polštářky poházenými po zemi, všemi možnými lampičkami a fontánkou s „bublajsující“ smetanou si to tak přibaletila jedna z největších Tata-hitovek – Tanečnice. Jestli se dá o nějaké písničce říct, že jí nová podoba opravdu sluší a propůjčuje jí nový rozměr, je to právě ta malá mořská… Skvěle však působily i další Jednotka času, Náměsíčná a Vesmírná. Při Kudu Aditsuh Bublajs „uštědřil“ publiku lekci korejské angličtiny a došlo i na kurzy tleskání pro začátečníky s hudebním hluchem i pokročilé s hudebním sluchem.
Písničky Elišce a Informační si Tata Bojs vystřihli bez svých exotických pomocnic. Další chvíle se odehrály v duchu sladkého slavnostního okamžiku – „speciálu“ pro všechny přítomné diabetiky. Klavíristka Lucia skropila za pomoci pana Salka čerstvě ušlehanou smetanu a vyslala ji, jak už to bývá zvykem, do publika.  
Deset dvacet napínavá Skovkabyla opravdu dokonale odvedenou hrou. Navíc Mardoša premiérově zapikal buben a i když mu to sluší víc za kytarou, byla to úžasná podívaná. Následné návštěvyProf. Doc. Tečky, CSc.a prastarých Divnostíbyly jedinými hluššími místy po čas celého večera. Oproti tomu další čtyři pecky prostě neměly chybu, a to ani při nejmenším nelžičkuju… Na písničkový trůn tak ten večer zasedly: černý kůň v podobě singlových Lasiček, úžasná nakopnutá záležitost Šťastnější a Pěšáci s další lekcí čecho-korejštiny, tentokrát bilinguální opačně, tedy z Ahn do Tata: Neny malýýý rokenrolýýý… Zavzpomínání na vystoupení obou trojek z Andělů 2005 přišlo s piti piti pá Attention Aux Hommes! A tancovalo jim to opravdu pěkně… Posledním kouskem „základní hrací doby“ bylo Jaro, vůbec první hit Tata Bojs.
Publikum ale hvězdy večera jen tak nepustilo a šlo se do prodloužení. Protože už všechny nazkoušené Tata-Ahn pecky zazněly, bylo na divácích, která další píseň se dočká svého repete. Následovaly hned dva výlety do ZOO. Lasičky věnoval Mardoša svým rodičům v publiku – taťkovi, který měl včera narozeniny, a mamince, která je má v červenci… Druhý přídavek a velké finále se odehrály v duchu hamletovy Toreadorské otázky.
Co k celému večeru ještě dodat… Ač jsem se snažila najít škraloupy sebevíc, Tata Bojs a Ahn Trio ušlehali svou smetanu opravdu dokonale. Tohle vážně jinak, než jako óda napsat nešlo. Takže přišli, ušlehali, vybublali a… zvítězili…

Fotogalerie:Iva Marešová

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze