Před Therapy? vystoupí Ricky Warwick ze Severního Irska

  • Před Therapy? vystoupí Ricky Warwick ze Severního Irska Fotogalerie (37)
    • 12.11.2009
    • Tisk

    Ricky Warwick, uznávaný písničkář ze Severního Irska, se ke své první kytaře dostal ve čtrnácti letech.

    Sdílejte článek:

Ricky Warwick, uznávaný písničkář ze Severního Irska, se ke své první kytaře dostal ve čtrnácti letech. „Ta stará kytara z druhé ruky pro mě znamenala víc než jen struny a pražce,“ vzpomíná Ricky. „Stala se pro mě nejpotřebnější věcí v mém životě. Když jsem ji dostal do ruky, už jsem se necítil bezbranný. Od té doby jsem věděl, čím přesně se chci stát. Od chvíle, co jsem přejel rukou po strunách, už nebylo nic takové jako dřív.“
Přestože největší slávy dosáhl jako zpěvák metalových The Almighty a spolupracoval s nejrůznějšími punkovými kapelami (Stiff Little Fingers, The RutsNew Model Army), roku 2002 se Ricky vydal na sólovou kariéru písničkáře s akustickou kytarou. Jeho letošní album Belfast Confetti je další ze sbírek jeho zemitých písniček plných vášně, špíny, alkoholu a dětství promrhaného na věčně zeleném ostrově.
Ricky vzpomíná na proces skládání nových písniček: “Na této desce se mnohem odvážněji dívám do hlubin svojí duše. Každá písnička připomíná modlitbu. Belfast Confetti je sbírkou příběhů, které se staly mně, mé rodině a přátelům. Většina z nich teď bydlí všude možně po světě, ale když spolu mluvíme o domovu, jejich oči se rozzáří a každý začne vzpomínat.”
Nové album Belfast Confetti je prvním plodem Rickyho spolupráce s nahrávací společností DR2. „Jsem rád, že bude mou hudbu nyní vydávat Global Music/DR2,“ řekl Ricky po podepsání smlouvy. „Na vlastní oči jsem se přesvědčil, jak dobře se o své umělce starají. Člověk u nich zůstává opravdu nezávislý.“
Ricky se hned po vydání nového alba vydal na turné. V minulosti už sdílel pódium s takovými hvězdami jako Alice In Chains, The Ramones, Metallica, Cheap Trick, Lynyrd Skynyrd, Def Leppard nebo právě nyní Therapy? a už mnohokrát dokázal, že je schopen zaujmout jakkoliv početné publikum a vtáhnout posluchače do svých osobitých příběhů. I vy budete mít možnost vyslechnout tvorbu tohoto irského solitéra, pokud se vydáte 18. listopadu na koncert Therapy? Obě veličiny vystoupí v Lucerna Music Baru.
Vstupenky za 400,– Kč + poplatky jsou k zakoupení v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal a v pokladně Lucerna Music Baru bez poplatku. Na místě za 500,– Kč.
Více info na:
www.therapyquestionmark.co.uk
www.myspace.com/…questionmark
www.rickywarwick.com
www.myspace.com/rickywarwick
www.dsmacku.com
www.musicbar.cz
www.myspace.com/…ckupromotion

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze