Italská superhvězda Eros Ramazzotti v O2 Aréně už zítra

V úterý 17. listopadu od 20:00 ovládne O2 Arénu italský pop-rockový zpěvák, kytarista, skladatel a producent Erros Ramazzotti s albem Ali e radici.

Vášeň, láska a velké emoce na straně jedné, civilní projev, inteligence, hudebnostna straně druhé – to všechno najdete už v prvních hitech Erose Ramazzottiho, které ani po letech neztratily nic ze svého kouzla a mezi které patří: Una storia importante, Adesso tu, Un cuore noc le ali, Emozione dopo emozione, Ma che bello questo amore, Senza perdici di vista, La luce buona delle stelle, Solo con te, Se bastasse una canzone – stejně jako jeho první alba Cuori agitati (1985), I nuovi Eroi (1986), In certi momenti (1987), Musice é… (1988) nebo In ogni senzo (1990). Na svém kontě má téměř tři desítky alb. Poslední s názvem E2 (desetinásobně platinová deska a nejprodávanější italské album roku 2007) vyšlo před dvěma lety, letos v květnu vydal Eros Ramazzotti novinku Ali e radici.
Jedenáct skladeb Ali e radici má stále onen přesvědčivý mezinárodní sound, který vždycky charakterizoval veškerou Ramazottiho tvorbu. Ve srovnání s jeho předchozí prací věnují texty alba mnohem větší pozornost a zájem společenským tématům, jakými jsou třeba stále menší komunikace mezi lidmi a růst násilí – a to jak násilí na lidech, tak na přírodě. Textová složka alba proto odráží jednak Ramazzottiho cestu životem, jednak jeho dráhu uměleckou.
Už od první poloviny osmdesátých let sklízel Eros Ramazzotti úspěchy nejen po celé Evropě. Například ve Španělsku točí výhradně ve španělštině, což má ohlas rovněž v Jižní Americe a ve Spojených státech, kde je vedle italské také velká španělská komunita. Své publikum však má také v Japonsku, na Filipínách nebo v Austrálii, vystupoval spolu s Eltonem Johnem, Rodem Stewartem, Sheryl Crow nebo s Joe Cockerem, a není to tak dlouho, co natočil velmi úspěšný duet s Tinou Turner.
Eros Ramazzotti je oblíben především u žen. Právě spojení jeho přitažlivé sexy vizáže a hlasu s nezaměnitelnou barvou z něj dělá dráždivě svůdný objekt. „Jsem nepolepšitelný romantik,“ tvrdil v jednom z rozhovorů, ve kterém se dále přiznal, jak moc ho ještě baví fotbal, pobyt na venkově nebo jízda na koni. Jeho život ale určuje hudba. Nejsou to prý jenom koncerty, televize nebo natáčení videoklipů, ale řadu času se věnuje komponování anebo práci v nahrávacím studiu. V České republice se představí poprvé v rámci samostatného koncertu.
Během uplynulých pětadvaceti let prodal italský zpívající autor a instrumentalista Eros Ramazzotti více než padesát milionů alb,
Více informací: www.ramazzotti.com
Eros Ramazzotti – live

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.