UK Subs se pokusí zkosit trudomyslnost v Praze

  • UK Subs se pokusí zkosit trudomyslnost v Praze Fotogalerie (6)
    • 06.11.2009
    • Tisk

    Také letos se punkové legendy U.K. Subs vydávají na turné a potěší i své věrné příznivce v České republice.

    Sdílejte článek:

Také letos, neuvěřitelných 33 let po svém založení, se punkové legendy U.K. Subs vydávají na turné a potěší i své věrné příznivce v České republice. U.K. Subs, jejichž logo zdobí miliony kožených bund punkáčů po celém světě se zdají být neúnavnou silou, která bude na pódiu až do posledního dne. Jak začal jejich příběh?
V roce 1976 se dali dohromady ještě pod názvem United Kingdom Subversives, inspirováni proto-punkovými klasiky Damned a The Ramones. O rok později, když vypukla punková revoluce, hráli ve většině londýnských náleven a na známou kompilaci „Farewell to the Roxy“ umístili dvě své skladby, včetně minimalistické klasiky I Live in a Car. Obrovský úspěch zaznamenal o rok později také jejich singl C.I.D.
Jejich úspěch na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let byl zarážející. Přestože se se svou drsnou produkcí nedostali do rádia, vydali v letech 1979–81 sedm singlů, které se dostaly do UK Top 30, a začali hrát po celém světě, což vlastně pokračuje až dodnes. Z té doby můžeme jmenovat písně jako Stranglehold, Tomorrows Girls, Party in Paris nebo Teenage. Jejich klasická alba „Brand New Age“ a „Crash Course“ se obě po svém vydání dostala do první desítky na britských ostrovech.
Personální sestava se měnila, kapelou prošly na tři desítky lidí, stejně tak i nahrávacích společností bylo několik, dvě věci však zůstaly stejné po celou dobu. Nezničitelný Charlie Harper na pozici zpěváka a průrazná punková síla na pódiích po celém světě. Roku 1997 se k Charliemu vrátili i kytarista z klasické éry Nicky Garratt a basák Alvin Gibbs a v tomto složení hrají za pomoci bubeníka Jamie Olivera dodnes.
Na přelomu století vyšel kapele výběr největších hitů příznačně nazvaný „Sub Mission,“ poté i deska, kde si hudbu U.K. Subs zahrály jiné kapely a i nadále vycházely nové řadové desky, jako „Universal,“ „Violent State“ nebo loňské CD „Warhead.“ Jak už bylo řečeno, U.K. Subs mají rádi bezprostřední kontakt s publikem, a tak i nyní před sebou mají několik desítek naplánovaných koncertů. Poté, co na sklonku tohoto roku projedou Austrálii a Velkou Británii se 8.února 2010 podívají opět i do Prahy. I vy se na ně a The Vibrators, kteří přijedou do Prahy s nimi, můžete přijít podívat do klubu Lucerna Music Bar.
Vstupenky v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal za 270,– Kč + poplatky, na místě za 350,– Kč.
Více info na:
www.myspace.com/uksubscom
www.uksubscom.anarchistuk.com
www.thevibrators.com
www.myspace.com/thevibrators
www.musicbar.cz
www.dsmacku.com
www.myspace.com/…ckupromotion
U.K. SUBS – Stranglehold

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.