Kurtizány z 25. Avenue vydají album a odstartují turné

 • Kurtizány z 25. Avenue vydají album a odstartují turné Fotogalerie (1)
  • 05.11.2009
  • Tisk

  Rockové Kurtizány z 25. Avenue se po tříleté odmlce hlásí s novým albem Teorie morfické rezonance.

  Sdílejte článek:

Jedna z nejvýraznějších rockových kapel první poloviny 90. let, pražská formace Kurtizány z 25. Avenue se po tříleté odmlce vrací s novým albem.
Ve studiu Tomáše Varteckého, který je nejen stěžejním autorem připravovaného repertoáru (a samozřejmě stále hlavním kytaristou) ale nově i vůdčím vokalistou, vzniklo nové album Teorie morfické rezonance.
Varteckého a Vikinga, jediné dva původní členy Kurtizán z 25. Avenue, v novém složení doplní baskytarista Janík Rupprich jr. (který je zároveň Vikingovým spoluhráčem z kapel Tango a Fittipaldi is dead) a druhý kytarista, Varteckého synovec Kany.
„Už delší dobu jsem chtěl druhou kytaru, aby by to bylo živější. Kany je talentovaný kytarista a shodou okolností se v době, kdy jsem to řešil, jeho domovská formace Orange Cap rozpadla. Takže jeho přijetí bylo nasnadě a tím nejjednodušším řešením“ komentuje výběr druhého kytaristy a doprovodného vokalisty Tomáš Vartecký.Kany k tomu dodává: „Byly to právě Kurtizány, kvůli kterým jsem kdysi na kytaru začal hrát. Na spolupráci s nimi a koncerty se moc těším, je to výzva a velká příležitost zároveň“.
Nové album Teorie morfické rezonance, jehož vydání předznamená singl a videoklip Ubiquity 5, přinese celkem osm skladeb a unikátního hosta – kapitána Kirka z hvězdné lodi Enterprise. Celé je věnováno Nikolu Teslovi. „Nebýt Tesly, stěží by tahle deska vznikla,“ vysvětluje Vartecký.
Ačkoliv svůj koncertní comeback Kurtizány zahájily už v létě, kdy vystoupily na vybraných tuzemských festivalech. Hned poté se Kurtizány v novém složení a s novým repertoárem rozjedou na turné, kde jim budou hostovat Imodium.
Křest alba Teorie morfické rezonance se koná 19. listopadu od 19:30 ve velkém sále Paláce Akropolis. Jako host vystoupí skupina Imodium. Hned poté se Kurtizány v novém složení a s novým repertoárem rozjedou spolu s Imodiem na turné.
Kurtizány z 25. Avenue Tour 2009 (special guest: Imodium)

 • 19.11. Praha / Palác Akropolis – křest alba
 • 02.12. Liberec / Vlak
 • 04.12. Jaroměř / Bastion n° 35
 • 05.12. Písek / Divadlo pod Čarou
 • 10.12. Brno / Faval
 • 11.12. Uherské Hradiště / Mír
 • 15.12. Plzeň / Kulturní dům Šeříkovka
 • 18.12. Sokolov / Alfa
 • 19.12. Mariánské Lázně / Na rampě

Na závěr dodáváme, co říká Wikipedie: Morfická rezonance je sporná teorie Ruperta Sheldrakea, který tvrdí, že příroda má paměť a to, o čem obvykle uvažujeme jako o přírodních zákonech, mohou být spíše zvyky….
Vstupenky: v předprodeji v Akropoli za 150 Kč, na místě 180 Kč.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.