Rozhovor s Ivou Frühlingovou: Doporučují tři ze čtyř galských kohoutů

  • Rozhovor s Ivou Frühlingovou: Doporučují tři ze čtyř galských kohoutů Fotogalerie (4)
    • 26.10.2008
    • Tisk

    České krásce s francouzským šarmem Ivě Frühlingová stoupá hořčice do nosu. Do rádiových éterů

    Sdílejte článek:

České krásce s francouzským šarmem Ivě Frühlingová stoupá hořčice do nosu. Do rádiových éterů tak přicupitala v doprovodu blondýna s černou botou. Nesmělý, ale léčící se Chanson de Pierre je jejím splněným snem a zároveň i roztomile roztržitou singlovou vlaštovkou z desky Strip Twist.
Po svém Litvínovském debutu (2004) a Doll-ování Baby (2005), bylo jasné, že má tahle křehká černovláska co nabídnout. Její neotřelé písničkářství ve spojení s osobitou interpretací je příjemným závanem blízké exotiky na skomírající české scéně. Novým singlem z její loňské desky Strip Twist je duet s roztomilým nešikou a hereckou legendou Pierrem Richardem.

Konec roku stráví šestadvacetiletá litvínovská madmazél v jednom kole. Vedle večerů strávených nad rum…bou ji čeká i zajímavé hudební studium planetek. Velký vůz si Iva Frühlingová stopne hned dvakrát, a to 11. prosince v pražském planetáriu ve Stromovcea 15. prosince v brněnském Planetáriu Mikuláše Koperníka. Nejen o jejích speciálních předvánočních koncertech, ale i o zrádném StarDance quickstepu nebo snídaňové specialitě „*Pierre v pyžamu*“ jsme si se stále usměvavou zpěvačkou popovídaly v nedávném rozhovoru. 

Fotogalerie: Iva Marešová
Začněme vašimi „planetárními koncerty“. Musí být těžké je připravit zvukově, především z hlediska technických nároků. Jak jste to vyřešili? Nějakými speciálními úpravami písní?
Přesně tak. Navíc by se rockové pojetí ani nehodilo k tak výjimečnému prostředí, nezapadla by tam ani technika, se kterou hrajeme… A proto k téhle příležitosti připravujeme akustický koncert. Navíc máme i kontrabas a piáno, takže je to ve výsledku úplně jiná hudba. Několik písniček budeme hrát navíc potmě, zatímco se posluchači budou koukat na hvězdičky. Pro muzikanty je těžké hrát úplně naslepo… Tyhle věci teď dáváme dohromady a jestli se to povede… Fakt se těším.
**Zajímají vás takové ty vesmírné nadpozemské otázky?

**
Baví mě přemýšlet nad tím, jaký vliv má vesmír na člověka nebo třeba proč o úplňku nemůžeme spát a tak. A i o těchto věcech se tam bude v průběhu toho koncertu vyprávět…

**Takže tématem bude i astrologie?

**
Ani ne tak astrologie, jako spíš moje představy, jak by to všechno mohlo být.  

**Na jaře vyrážíte na klubové turné, jaký bude setlist?

**
S ohledem na koncerty v planetáriu a nové úpravy písniček jsme přemýšleli o tom, že bychom i jiné stávající věci představili v novém znění. Určitě budeme hrát hodně písniček z poslední desky Strip Twist, které jsme ještě na koncertech moc neukázali.

**Přejděme k vašemu současnému singlu, který jste natočila s Pierrem Richardem. Někde jsem četla, že jste při jeho pražské návštěvě byli spolu na jazzu. Jste pořád v kontaktu?

**
Už jsem ho dlouho neviděla, protože se kolem mě teď děje hodně věcí – StarDance, příprava planetária a koncertů na turné – takže jsem neměla čas podívat se do Paříže. Ale když tam pojedu, určitě mu zavolám, protože jsme si výborně rozuměli. Od té doby, co jsme se sešli tady, mě pozval k němu na snídani.

**Že by další humorná historka „z natáčení“?

**
Když jsem přijela, přišla jsem k němu, jenže on na to úplně zapomněl, byl v pyžamu. Celej Pierre! (smích)Takže zase další neskutečná příhoda. Pozval nás i s mým kamarádem dál, udělal nám jídlo a najednou zazvonil ještě někdo jiný… Řekl jen: „Ježišmarjá, přijde ještě někdo? Na co jsem zase zapomněl… tak radši nebudeme otevírat…“(smích) Prostě strašně komický pán.

Nedávno jste soutěžila s **Anetou Langerovou v jednom kulinářském speciálu a vyhrála pětihodinový kurs vaření. Vybrala jste si ratatouille -jaké máte oblíbené francouzské jídlo?

**
Zbožňuju ty jejich saláty. Myslím, že tajemství je v dressingu, který tady asi není možné udělat, i když možná jo… A to bych se dozvěděla, kdybych šla na ten kurz. Zatím jsem se k tomu ale bohužel nedostala.

**Zažila jste nějaké velké kuchařské fiasko?

**
Samozřejmě se stane, že člověk něco spálí nebo se něco nepovede – ale fiasko ne. Vařím docela hodně a myslím, že docela dobře.

**Ale moc času na to asi nemáte…

**
Každý den to není, ale když mám volno, tak mě to strašně baví. Taky proto, že si pročistím hlavu od všech problémů a starostí, soustředím se jen na to jídlo, pustím si k tomu hudbu a hrozně mě to uklidní.

**Brzy vás čeká StarDance, kterého tance se nejvíc bojíte?

**
Quickstepu. Pro mě to byla španělská vesnice. Nikdy jsem ani nechodila do tanečních, nikdy nesportovala… Začali jsme čačou, to máme ten večer jako první, potom máme právě ještě quickstep a jive. Čača a jive by šly, tam chápu, co mám dělat, ale u quickstepu vůbec… Je to něco úplně jiného než latina, nejsem si jistá, jestli to zvládám. Teda nezvládám nic, ale tohle úplně nejvíc. (smích)

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.