Velká show velké kapely - Kryštof Rubikon tour

  • Velká show velké kapely - Kryštof Rubikon tour Fotogalerie (19)
    • 04.12.2006
    • Tisk

    Velká sportovní hala. Securiťáci s malinkými hlavičkami a tělem o velikosti gorily v mlze. Bombry zářící čistotou, z očí koukající IQ mrtvého tuňáka. V plechovce. A asi milion lidí. To samozřejmě trochu přestřeluji. Každopádně koncerty na Rubikon Tour ostravské kapely Kryštof, již nejsou jen tak nějaké bezvýznamné zabrnkání v zaplivaném klubu.Kryštofové to po vydání alba Rubikon rozjeli opravdu na plno.

    Sdílejte článek:

Když jsem vstoupil do koncertní haly, očekával jsem houfy culíkatých dvanáctek, v tranzu čekajících na českého Brada Pitta – Richarda Krajča. Ale kupodivu dvanáctky se nekonaly a mě překvapilo široké věkové spektrum Kryštofových posluchačů. Po detailnější prohlídce jsem nakonec dvanáctky přeci jen našel. Spolu s třináctkami a čtrnáctkami. Byly (samozřejmě) namačkány u pódia. Sportovní hala se postupně naplnila, světla zhasla. Jedem.

Jako rozhřejvače mají Kryštofové s sebou na turné kapelu Prowizorium. Po pravdě řečeno, moc nerozhřejvají. Alespoň hudbou tedy ne. Jinak plácání nad hlavou si zpěvák vynucoval snad každou půlminutu. Někdo plácal. Takže asi dobrý aerobik. Prowizorium hráli docela krátce a relativně poslouchatelně. To Peha – host na Rubikon tour, ta na tom byla o mnoho lépe. Energická, prťavá, se skvělým hlasem a dobře sehranou kapelou, prostě Peha. Běhala po pódiu a hrála všechny své pecky a když pak zasedla za klavír a zahrála „Zpomal“, ukápla nejedna slza a synchronně se rozsvítilo tisíc mobilních telefonů (zákaz foťáků a jiných nahrávacích a dokumentačních přístrojů – ještě že nám goriláci prohrábli tašky). Peha hrála také jen chvilku, která uběhla mnohem rychleji než s Provizoriem. Pak zhasla světla, půlka diváků šla ven na cigaretu a my ostatní čekali na slibovanou show.

Sál byl zase plný. Netrpěliví diváci začínají pískat a dvanáctkám se nedočkavostí (a taky možná nedostatkem kyslíku, jak se tam tak svorně tlačí) dělají mžitky před očima. Pak se rozsvěcují malé televize a se špetkou futuristického přibarvení to začíná. Pódium je osvětleno a konečně vyniká jeho velikost. Teda jak tohle chtěli nacpat do těch malých sálů…? Kapela spouští (Potok lávový) a RichardKrajčop­řijíždí nad diváky ve veliké, jakoby ocelové kostce. Mžitky před dvanáctiletýma očima prudce zvyšují frekvenci. Richard, kymáceje se nad diváky, zpívá a vše působí velmi efektivně a pěkně. Když se pak spustil na pódium a začal zpívat Ženy, začalo mi být naprosto jasné, že se mi tam bude líbit.

A také že ano. Kryštofové jsou perfektně sehraná a vyhraná kapelka. Telefony diváků blikaly, fotily a nahrávaly, Krajčo skákal, smál se, potil se, ale hlavně hrál a zpíval. Kapela měla zajímavé choreografie a tu a tam proběhla všemožná vtipná scénka. Jako například výstup uklízečky (byl to TEN uklízečka), která vytírala alkohol použitý na křest CD Rubikon. To Kryštof křtí při každém vystoupení. K tomuto úkolu byla vybraná blonďatá fanynka z předních řad, která dokonce dostala pusu od Richarda. Nejsem si jistý, jestli si jí někde za účelem krvavé pomsty po koncertu nenašly zfanatizované dvanáctky.

Zkrátka o nudě nemohla být řeč. Pódium se neustále měnilo, jeho části stoupaly nahoru a dolu, Krajčo šplhal po konstrukci a vůbec to bylo plné všemožných věcí. Kryštof střídal rychlé písně s emotivně pomalými a když Richard Krajčo řekl, že zahraje píseň Lampión, kterou napsal před rokem a deseti dny, pár minut potom, co se rozhodl rozejít se svou ženou, dojalo to dokonce mě. Trochu. Malinko.

Přídavků bylo mnoho, ostravští hráli dvě hodiny a vyčerpali snad celý svůj repertoár dobrých písní. Když jsem vyšel z českobudějovické sportovní haly, na rtech jsem měl úsměv, po zádech mi ještě trochu běhal příjemný mráz a v těle jsem měl takový hezký pocit.

Ano, byl to velký koncert kapely, která už vyrostla.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.