Juliette Lewis odehraje jediný koncert v Akropoli

  • Juliette Lewis odehraje jediný koncert v Akropoli Fotogalerie (7)
    • 01.11.2009
    • Tisk

    Americká zpěvačka (a herečka) Juliette Lewis přiveze ukázky z nového alba Terra Inkognita.

    Sdílejte článek:

Americká zpěvačka (a herečka) Juliette Lewis s novou kapelou představí 6. listopadu (v 19:30) v Paláci Akropolis své nové album Terra Inkognita.

Po pěti letech, dvou albech a mnoha koncertech na samostatných turné i festivalech včetně těch nejvýznamnějších jako jsou Leeds Festival, Reading a Lollapalooza, Juliette Lewis vydala v září 2009 novou desku nazvanou Terra Incognita. Deska zní odlišně od jejích předchozích opusů a písně na ní jsou velmi různorodé. Juliette Lewis se také ve snaze zachytit svůj nový zvuk rozhodla vytvořit úplně novou skupinu doprovodných hudebníků, než byli dosavadní členové The Licks. Významnou úlohu při vytváření zvuku nové desky měl producent alba Omar Rodriguez-Lopez, jinak hlavní představitel skupiny Mars Volta.
„Tohle album je zvukově natolik odlišné od všeho, co jsem dělala doteď, a zachycuje mnoho různých podob mého emocionálního života i hlasových poloh, potřebovala jsem nějaké hodně nové jméno,“ říká Juliette Lewis. Terra Incognita znamená neprobádané území, neznámá země, a přesně tam jsem hudebně chtěla dojít. Kytary jsou divočejší a atmosféričtější. Nálada alba je temná a hluboká, což umožňuje spoustu zvukových kontrastů. Trvalo mi pět let, než jsem jako zpěvačka i autorka získala trochu sebejistoty, a chtěla jsem porušit všechny zvyky, které jsem si za tu dobu osvojila. Chtěla jsem tentokrát nechat písně odvinout pouze z rytmické struktury nebo třeba jednoduché melodické linky hrané na piano. V Omarovi jsem našla producenta, který porozuměl všem těmto stránkám mé současné tvorby, byl schopen se odpoutat od země a interpretovat tuhle moji novou hudební identitu. Omar mě ohromuje na mnoha úrovních. Nahrávání s ním byla velmi osvobozující a dosti radikální zkušenost."
„Všechno, co Juliette cítí, mi bylo při nahrávání plně k dispozici,“ podotýká Omar Rodriguez-Lopez. „je to upřímné, je to prostě ona. Veškerá hudba ji skvěle vyjadřuje, ona ji řídí a všechno se zdá být jí nakloněné.“
Juliette Lewis napsala většinu z 11 písní na desce společně s přítelem a hudebníkem Chrisem Watsonem v průběhu loňského roku doma u piana, pouze s použitím jednoduchého nahrávacího zařízení. Album poté nahrála v přestávkách mezi svými a Omarovými turné na konci roku 2008 v Omarově studiu v Brooklynu (NY) a v mexické Guadalajaře. Desku mixoval renomovaný Rich Costey (na kontě má spolupráci s NIN, Franz Ferdinand, Muse, Foo Fighters a mnoha dalšími hvězdami).
V srpnu a září byla Juliette Lewis na turné v USA, poté se vydala desku i do Evropy. V rámci rozsáhlého evropského turné ji uvidíme s její zbrusu novou skupinou i v Praze, a to 6. listopadu v Paláci Akropolis.
Vstupenky: v předprodejích Ticketpro a Akropolis za 450 Kč.
Další informace: www.myspace.com/juliettelewis

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.