Paul Di'Anno a Czech Republic Beast Tour 2009

  • Paul Di'Anno a Czech Republic Beast Tour 2009 Fotogalerie (27)
    • 08.11.2009
    • Tisk

    Legendární zpěvák Iron Maiden Paul Di'Anno poprvé představí největší hity osmdesátých let.

    Sdílejte článek:

Legendární zpěvák Iron Maiden Paul Di'Anno poprvé představí 10. listopadu (od 19:00) v Exit Music Hall Chmelnice největší hity osmdesátých let.

Paul Di'Anno jistě nevynechá skladby z doby heavy metalové slávy Iron Maiden jako jsou Sanctuary, Wratchild, Phantom Of The Opera, Prowler a další.
Paul Di'Anno je nespornou legendou od doby zlaté kolébky heavy metalu osmdesátých let a každému příznivci tohoto žánru je známo, přesto že Iron Maiden slavili svůj největší komerční úspěch se zpěvákem Bruce Dickinsonem, byl to právě původní zpěvák Paul Di'Anno který hrál hlavní roli britského kvartetu na počátku kariéry Maiden.
Paulem Di'Anno se Iron Maiden stali hlavní hybnou silou “NWOBHM” nové vlny britského heavy metalu a jejich původní demo nahrávky The Sound House Tapes byly okamžitě vyprodány. Eponymní debutové album Iron Maiden, které se mísilo z energií punku a metalových riffů, se na začátku roku 1980 stalo navěky klasikou všech příznivců heavy metalu.
Byl to právě jejich původní frontman Di'Anno, který se pasoval na místo tradičně metalového image do svého vlastního punkového vzhledu a postoje.V roce 1981 sestava Iron Maiden vedená Paulem Di'Anno vydala své druhé album Killers, které krátce poté následovalo live – EP Maiden Japan. Navzdory celosvětovému úspěchu Paul Di'Anno Iron Maiden opustil.
Di'Annův jedinečný a extrémě silný hlas zanechal nezapomenutelný dojem na celou armádu příznivců a posluchačů heavy metalu, díky které se na něj dodnes vzpomíná jako na legendu ve spojitosti z raketovým startem prodeje nosičů (přes 20 milionů kopií) prvních dvou alb Iron Maiden a Killers. Po odchodu z Iron Maiden vydal Paul Di'Anno sérii desek jak sólových tak jako člen skupin Killers, Battlezone nebo Gogmagog a byl zařazen do více než 60 publikací na světě, které ctily jeho jméno jako legendy Iron Maiden.
Ikona spojovaná s žánrem metalu Di'Anno je teď na pouti kolem celého světa se svou skupinou The Beast. Kromě Evropy se představí v Kanadě, Jižní Americe, Austrálii a nedávno byli Indii.
Paul Di'Anno si kromě toho zahrál ve filmu (Bollywood Film Academy) a dokončuje autobiografii.
Ačkoliv je Paul Di'Anno pouze na prvních dvou albech Iron Maiden, jejich spolupráce je vzpomínána jako zlatá éra a je právem považována za “klasiku heavy metalové minulosti a přítomnosti”.
Na svém celosvětovém turné absolvuje více než sto koncertních vystoupení. V Česku to budou kromě Prahy ještě koncerty v Brně (11. listopadu) a v Ostravě (12. listopadu).
Supportem budou Thunderbolt (Norsko) a Pathfinder (Polsko).
Vstupenky v předprodejích Ticketstream, Ticketpro a Ticketportal za 390 Kč.
Vice informací: www.pauldianno.com

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.