Queen okralují 31. října pražskou O2 Arénu

  • Queen okralují 31. října pražskou O2 Arénu Fotogalerie (40)
    • 09.10.2008
    • Tisk

    Legendární britští rockeři Queen nasadí za tři týdny korunku naší stověžaté matičce. Do České republiky přijede jedna z největších ikon světové hudební scény po třech letech. Přestože dorazí bez svého největšího a nutno podotknout nenahraditelného klenotu, okraluje v noci 31. října nejen vysočanskou O2 Arénu, ale i celý vesmír…

    Sdílejte článek:

Queen – BF (1971 – 1991) a AF (1991 – dnes)
Účinkování vzkříšené britské hudební královny vyvolává dohady a otázky o smyslu její činnosti v období AF. Odpověď na otázky, co může její veličenstvo bez tak zásadní postavy, jakou byl Freddie Mercury, ještě nabídnout, je ale čitelná hned na první poslech. Nesmrtelné melodie, které si fanoušci i po třiceti letech rádi připomenou… Jednoznačným argumentem je pak druhé světové turné ve třech letech – s vyprodanými halami, ať už jsou sázející nebo okysličené.
Brian May, Roger Taylor a Paul Rodgersv Praze neoživí jen Ga Gácké a Šampiónské hity, se kterými v dubnu 2005 vyprodali pražskou Sazka Arénu, ale představí i novou desku The Cosmos Rocks. Album, které své majitele potěšilo i bonusovým koncertním DVD, rozmetala pořádná porce drsné kritiky. Troufnu si však říct, že kdyby takovouhle nahrávku vydala jakákoliv jiná podobně laděná kapela, odezva by byla trochu jiná… Už ta nově zajetá značka Queen + Paul Rodgers naznačuje a snad i žádá o nový, bez-under pressure přístup. Co naplat, ve výsledku to vypadá, jakoby měli někteří publicisté své ostré vševědoucí recenze nějaký ten pátek předplacené.
Absence originálního Freddieho autorství byla zřejmá už v úvodu. Pravdou je, že bez jeho osobitého sarkasmu, svérázných dvojsmyslů a lehce úchylných, o to však trefnějších úletů, ztrácí na svém kouzlu. Pakliže se však nezaujatí vesmírní rockeři oprostí od nenávratné minulosti, s chutí si poslechnou slušně našlápnuté album, které je postaví na nohy… A ti zaujatí, ti ať si sednou na z… pátek. 
Queenia Paul Rodgers nahráli desku dvou tváří: té příjemně nakopnuté (Cosmos Rockin´) a o něco méně příjemněji ukňourané (Small), kterou však naštěstí odhalili doslova v malé míře. Slušivou hudební korunku albu nasazují proslulá kytarová sóla Briana Maye, která – jak předvedl jejich drobně „svraštělý“ tvůrce – na rozdíl od fyzické škatulky, nestárnou.
**

**

Cestování po kosmických pódiích*
* Současné turné kapela zahájila 16. září v Moskvě. Před předposlední štací v Praze se porozhlédne po Budapešti a v Bělehradě. Pověstnou třešničku si i s dortem ke kávě naservírují 1. listopadu fanoušci ve Vídni.
Kapela Queen přijede sice bez žezla, zato s pověstnou korunkou. Fanoušci, kteří se přes to dokážou přenést, nechť se ve jménu hesla Show Must Go On dostaví 31. října do vysočanské O2 Arény. Ti druzí ať se holt přidrží pravdivého, ale bolestivého *Made in Heaven*…
**QUEEN a PAUL RODGERS – 31. října 2008, O2 Aréna Praha
**
Vstupenky v ceně od 990 do 1690 Kč jsou k dostání na všech prodejních místech Sazka nebo v síti SazkaTicket.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze