Baddies své debutové album n8m představí v listopadu

  • Baddies své debutové album n8m představí v listopadu Fotogalerie (12)
    • 27.10.2009
    • Tisk

    Toto je biografie kapely Baddies. Jsme si jistý, že byste rádi slyšeli vše o této kapele…

    Sdílejte článek:

Toto je biografie kapely Baddies. Jsme si jistí, že byste rádi slyšeli vše o této kapele… jak začínali, co vytvořili, co o nich řekli ostatní a co kapela říká sama o sobě. To je v pořádku. Tak to můžeme udělat.
Přeneste svou mysl zpátky do ledna roku 2007… Kde jste byli? Co jste dělali? Pokud byste se jmenovali Michael Webster (a řekněme si na rovinu, pravděpodobně se tak nejmenujete, ale prosím… spolupracujte se mnou, dobře?), líhlo se vám v hlavě schéma, zlovolný plán, ďábelská touha… založit PAM-PAM-PA-DAAAAAAAAAA… KAPELU! Ano! Kapelu s kytarou, zpěvem, bicími a baskytarou. Má svatá prostato! Mike měl kytaru i zpěv, to by ještě bylo dobré… Ale co dál? Inu, pokud byste byli Mike, šli byste navštívit svého dvojčecího bratra, který je zrovna čirou náhodou zatraceně dobrým bubeníkem, a zeptali byste se ho. A hádejte co? Řekl ano. Skvělé. Ale to ještě zdaleka není konec této fantastické historie… nikoli, tato Websterova dvojčata do toho pořádně šlápla a naverbovala Simona Bellamyho a Dannyho Rowtona na pozici kytarista resp. baskytarista. Pěkné, že?
Takže tady jsou. Jeden. Dva. Tři. Čtyři. A říkají si Baddies. Ne The Baddies, jen Baddies. Je to jasné? Dobře. Poté, co v rychlosti nahráli několik skladeb, Baddies zjistili, že jsou nejen a) zatraceně dobří, děkuji pěkně, ale b) že objevili svůj styl. Ano, tak to má být, styl v kurzívě. Takže jaký je vlastně ten styl Baddies? Hm, dobrá… představte si tohle… Talking Heads (dobré) + Queens of The Stone Age (trochu něco jiného, ale taky dobré) + britský původ a vše, co to obnáší (???) = styl Baddies. Kapela tvrdě pracovala. A koncertovala. A nahrála nějaké skladby, „Tiffany, I’m Sorry“ a „Battleships“, a to ještě předtím, než je lidé z branže slyšeli a začali se předhánět a podbízet s vidinou potenciálního úspěchu, a vy lidé z branže se rádi předháníte a podbízíte, není-liž pravda? Během několika měsíců se stala kapela horkým zbožím, každý si chtěl ukrojit kus z koláče Baddies. VZUM! A hrají na festivalu Eurosonic v Holandsku. BZZZ! A hrají na London Calling, opět v Holandsku. PRÁSK! A hrají na festivalu In The City v Manchesteru a prokryndapána, oni rozpoutali bouři! „Miluju je,“ řekl jeden, „Ty kráso! To bylo dobrý,“ řekl druhý. Což bylo super, víte, to je přesně to, co chtěli Baddies celou dobu, ti ďábelští chlapíci.
Takže co byste dělali? Jste v téhle kapele, každý si z vás nadělá do kalhot, protože jste tak dobří, takže kam teď? Vydáte singl, ne? Jasně, singl! Na vinylu, limitovaný na 500 kopií a prodáte je všechny. Jojo, vyprodáno. Žádné další už nejsou. Je nám líto. Ale to pro Baddies není stále dost, ne ne ne. Uděláte ještě klip, ne? Nic velkého a drahého, prostě malý hraný klip. Nafilmujete, diskrétně zveřejníte… podíváte se, co se stane… a dostanete se na první místo žebříčku MTV2 / Myspace s takřka nulovou propagací. To je jen tak mimochodem to, co děláte, pokud jste Baddies.
Nyní jsou Baddies v další fázi, u druhého singlu a následně debutového alba, které Mike popisuje jako „pohled na ‚úsilí‘ dostat se tam, kde jsme teď“. Toto album je autobiografie, kolekce skladeb, které vyprávějí příběhy všedních dnů, načež si je nechají nasypat na svoje hlavy a vysmějí se jim stylem byl-jsi-zaškatulkován.
Stejně jako všechny nejlepší kapely jsou Baddies gangem… skupinou… hejnem. Jsou jednotní. Nosí uniformy, které říkají tohle jsme my, tohle je to, co děláme, jsme tu proto, abychom něco udělali. Abychom to udělali. A tak Baddies udělali své debutové album s názvem Do The Job, vyráží na turné a 2.listopadu ho představí Praze. A co budete dělat ten večer vy?
Support obstarají pražští Fake Tapes.
Vstupenky jsou k zakoupení v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal za 200,– Kč + poplatky nebo v pokladně Lucerna Music Baru bez poplatků, na místě v den koncertu za 300,– Kč.
Klub bude otevřen od 20:00.
Více info na:
www.myspace.com/baddies
www.faketapes.cz
www.musicbar.cz
www.dsmacku.com
www.myspace.com/…ckupromotion

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.