Miro Žbirka uprostřed svého turné přichází s Empatií

  • Miro Žbirka uprostřed svého turné přichází s Empatií Fotogalerie (3)
    • 26.10.2009
    • Tisk

    Uprostřed koncertního turné Mira Žbirky vychází jeho nové studiové album nazvané Empatia.

    Sdílejte článek:

Přesně uprostřed úspěšného koncertního Acoustic tour Miro Žbirka 2009 vydává Universal Music album s názvem Empatia, křest bude 4. listopadu.

Pilotní singl nového alba Miro Žbirky Empatia pojmenovaný Tento song už od léta úspěšně rotuje českými a slovenskými rádii. V pohodovém duetu Mirovi skvěle sekunduje mladá zpěvačka skupiny Photolab Magdalena Šalamounová. Její osobitý hlas zazní také v písni Empatia, která dala název celému albu.
„*Empatia – na tomto slově a všem co s tím souvisí, mi velmi záleží. Jakmile jsem objevil tu pravou melodii, hned mi naskočilo slovíčko empatia a už jsem se toho nápadu nedokázal vzdát. V momentě, kdy jsem napsal píseň, byl jasný i název celého alba. Myslím, že je to nesmírně náročná věc vcítit se za každých okolností do pocitů druhého člověka, ale určitě stojí za námahu se k umění empatie alespoň přiblížit…,“* vysvětluje okolnosti vzniku názvu nového alba Miro Žbirka a dodává: „Posluchači na CD najdou čtrnáct písniček, k většině z nich jsem složil hudbu a k polovině také texty. Autorem dvou písní je kamarád ze skupiny Modus Janko Lehotský. Další texty přidal můj další dlouholetý kolega Kamil Peteraj a na albu se objeví i text tragicky zesnulého slovenského básníka Joža Urbana. To je pro mě osobně trochu nostalgická záležitost, protože Jožo pro mě kdysi napsal své první texty… A pro jednu skladbu – I Need You – jsem, pro někoho možná překvapivě, sáhl do repertoáru své oblíbené skupiny The Kinks. To je taková moje srdcovka.“
Produkce se ujal Aleš Zenkl, ve dvou případech doplněný producentem Janem Horáčkem, se kterými zpěvák spolupracoval už na Modrém albu v roce 2001.
Videoklip k úspěšnému singlu Tento song je k vidění v televizích i na internetu (www.zbirka.cz, www.zbirka.sk). Režisér David Beránek jej natočil přímo ve studiu při nahrávání alba. V několika záběrech zachytil při práci i známého slovenského fotografa Petera Župníka, který momentálně žije v Paříži. Právě Peter Župník je autorem originálních fotografií na obalu tohoto nového CD Mira Žbirky.
„*Album jsme točili půl roku, já měl dost času na výběr písniček, celé jsem si to dost užíval a věřím, že to je na albu znát,“* uzavírá Miro Žbirka. Příjemnou novinkou pro všechny fanoušky Mira Žbirky je možnost potkávat se s ním také na komunikační síti Facebook. Najdou tam aktuální informace, postřehy, fotky, diskuse, komentáře, ale také aktualizovaný harmonogram úspěšného koncertního turné Acoustic tour Miro Žbirka 2009. To bude završeno v úterý 24. listopadu už druhým koncertem v Divadle Hybernia, který si vyžádalo pražské publikum.
Křest alba se uskuteční 4. listopadu v restauraci U dvou Slováků v 18:00. Kmotrou bude Magdalena Šalamounová.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.