Beppe Gambetta, –123 minut a L'arrache-coeur v Akropoli

  • Beppe Gambetta, –123 minut a L'arrache-coeur v Akropoli Fotogalerie (4)
    • 25.10.2009
    • Tisk

    Kytara napříč žánry spojí „mistra strun“ Beppe Gambettu, –123 minut a L'arrache-coeur.

    Sdílejte článek:

12. ročník mezinárodního festivalu akustické kytary pokračuje koncertem Beppe Gembetty, –123 minut a L'arrache-coeur 27. října v Akropoli.

Charismatický italský král trsátkové hry na akustickou kytaru Beppe Gambetta a -123 minut – české energické dynamo poháněné rockem, funkem, jazzem a mnoha dalšími žánry a L'arrache-coeur – kapela disponující originálním nástrojovým obsazením i zvukem.
Na speciálním koncertu v rámci mezinárodního festivalu Kytara napříč žánry v úterý 27. října v žižkovském Paláci Akropolis od 19:30 hodin vystoupí společně Beppe Gambetta, kapela -123 minut a skupina L'arrache-coeur.
„Lákalo nás spojení italského temperamentu s českou živelností a originalitou. Cílem společného koncertu je také představení instrumentálních kvalit frontmana –123 minut Zdeňka Bíny,“ vysvětluje Stanislav Barek, umělecký ředitel festival Kytara napříč žánry.
V Gambettově vlastní hudbě, pohybující se na rozhraní blues, popu a rocku, se prolínají italské kořeny (zejména ligurská tradice) a americké country a bluegrass. Pro charismatického italského krále trsátkové hry na akustickou kytaru Beppeho Gambettu bude Česká republika hned druhou zastávkou na jeho evropském turné.
Pestrou směsici rytmů předvede i českým fanouškům známé „minutové“ trio ve složení Fredrik Janáček, Miloš Dvořáček a Zdeněk Bína, který patří mezi nejoriginálnější české kytaristy současnosti. Skupina -123 minut vznikla roku 1996 a byla oceněna Akademií populární hudby v kategorii Objev roku (2000). Vydala několik vysoce ceněných alb – to zatím poslední s názvem „Dream“ vychází právě v těchto dnech.
Skupina L'arrache-coeur, neboli Srdcerváč, se honosí zajímavým zvukem a netradičním nástrojovým obsazením. Sama kapela charakterizuje svou hudbu jako: „Bordunovou vokálně-instrumentální elektro-akustiku, moderní folklór, klasiku a jazz. Spiritualita železnice, mletý standard, kozí tanec!“
Vstupenky: v předprodejích Ticketpro, Ticketportal a Ticketsream nebo v pokladně Paláce Akropolis.
Podrobnější informace o programu jsou k dispozici na www.kytaranapriczanry.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze