Editors si do Prahy přivezou rovnou dvě předkapely

V říjnu se svět dočkal třetího alba populární rockové formace Editors, které vyšlo pod názvem “In This Light and on This Evening.” Kapela tak hodlá navázat na úspěch své předloňské desky “An End Has a Start.”
Právě zmiňované druhé album uvedené hitovým singlem “Smokers Outside Hospital Doors” se dostalo do povědomí příznivců mladé kytarové hudby po celém světě a zajistilo kapele hlavní časy na nejdůležitějších rockových festivalech. Editors se stali jedním z největších vývozních artiklů britské kytarové scény a proměnily se i jejich soukromé životy – zpěvák Tom Smith se od vydání posledního alba stal hrdým otcem a baskytarista Russell Leech a kytarista Chris Urbanowitz nyní bydlí v New Yorku. Nové podmínky dodaly Editors pustit se při nahrávání třetího alba do experimentů. Všichni čtyři členové kapely se shodli na tom, že nová deska bude znít mnohem více elektronicky, přesto by si měla zachovat lidský rozměr.
Středobodem nové desky Editors, co se týče textů i atmosféry, je Londýn. “Mám pocit, že Londýn je slyšet z úplně každé písničky. Město, které jste už viděli tisíckrát předtím, vám stejně ve správný čas, ve správném světle dokáže vzít dech,” podotýká Tom Smith. Tom si uvědomuje, že posun k více elektronickému zvuku může některé fanoušky odradit. Nálada hudby Editors se však nijak výrazně nemění. “Stále je to temná deska o marném hledání Boha, zmařené lásce a o špinavém městu, které je na naší desce doslova cítit. Je to deska o opilých násilnících a o ztrátě důvěry v osobnosti, které řídí náš svět,” říká Tom. “Teď si asi řeknete, že na tom musíme být fakt zle, když skládáme takovou hudbu… Ne, ani náhodou! Temná témata jsou zajímavá a vzrušující, v temnotě je i humor a život. Když pak albem čas od času problesknou kousky naděje a lásky, zazáří desetkrát jasněji než obvykle.” Editors jsou známí svými úchvatnými koncerty, které jdou až na doraz. Přestože už mnohokrát naživo okouzlili své fanoušky v okolních zemích, Česku se zatím doposud úspěšně vyhýbali. Jejich české koncertní premiéry se dočkáme 28. listopadu v klubu Lucerna Music Bar.
Jako support s nimi pojedou britští The Maccabees a kanadští Wintersleep.
Vstupenky na koncert jsou k zakoupení v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal za 490,– Kč + poplatky, na místě za 600,– Kč.
Pozor – koncert bude začínat v 18:30!
Více info na:
www.myspace.com/editorsmusic
www.editorsofficial.com
www.myspace.com/themaccabees
www.themaccabees.co.uk
www.myspace.com/wintersleep
www.wintersleep.com
www.musicbar.cz
www.dsmacku.com
www.myspace.com/…ckupromotion

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze