Do dalších 20 let se skupinou Therapy?

  • Do dalších 20 let se skupinou Therapy? Fotogalerie (15)
    • 22.10.2009
    • Tisk

    Charakteristicky hutný zvuk kapely Therapy? poprvé prošel zesilovačem v malém městečku…

    Sdílejte článek:

Charakteristicky hutný zvuk kapely Therapy? poprvé prošel zesilovačem v malém městečku v severním Irsku roku 1989: ponurá zkušebna, tři postavy, hlavy svěšené, oči zavřené, hybný taneční beat, plíživá basa, bzučivá kytara a filtrované vokály. Andy Cairns, Michael McKeegan a Fyfe Ewing se svou hudební vizí rychle získali smlouvu u respektovaného londýnského vydavatelství Wiija. Zde vydali dvě kousavá mini-alba “Babyteeth” a “Pleasure Death”, poté přešli k větší značce A&M Records. Už jejich následující deska zrodila hit „Teethgrinder,“ s nímž se Therapy? poprvé objevili v britském singlovém žebříčku. V roce 1994 již kapelu nacházíme v první lize – jejich album „Troublegum“ obsahuje pecky „Screamager,“ „Turn,“ „Nowhere“ či „Trigger Inside“ a nachází si cestu k bezmála jednomu milionu posluchačů. Kritici vnímají potenciál Therapy? oslovit nejširší publikum a skupina sama se baví nad tím, když je označována za „novou Metallicu.“
Vzápětí však kapela změnila styl i směřování a vstoupila do období, jež členové Therapy? stále diplomaticky označují jako „promrhané roky.“ Následující album „Infernal Love“ bylo temné a melodramatické, ke kapele se sice přidal cellista/kytarista Martin McCarrick, brzy si však museli hledat nového bubeníka a novou nahrávací společnost. Osvobození od hektického světa velkých labelů nakonec dostalo ze skupiny to nejlepší. Album „Suicide Pact – You First“ z roku 1999 je zatím jejich nejvíce experimentální a soudržnou deskou.
Také současná dekáda znamenala pro kapelu Therapy? změny nahrávacích společností i personálního obsazení, hlavně však další várku odvázaného rocku. Nový bubeník Neil Cooper vdechl sestavě novou energii při nahrávání povedené desky „High Anxiety“ a donedávna poslední studiový materiál zase přinesl hity jako „Sprung“ nebo „Rain Hits Concrete.“
Letos Therapy? přicházejí s novým albem nazvaným „Crooked Timber.“ „Je to deska oslavující naše zvláštnosti a výstřednosti, věci, díky nimž vynikáme,“ říká Andy. „V dnešní době se každý snaží splynout s davem, místo aby byl sám sebou. V nových písničkách se zabýváme tím, co to obnáší, být člověkem, jediným tvorem na naší planetě, který si uvědomuje svoji smrtelnost.“ U příležitosti vydání nové desky se Therapy? vydávají na podzimní turné – po tuctu koncertních vystoupení ve své domovině se vydají na starý kontinent a také pražské publikum bude mít znovu příležitost shledat se s touto ostrou partou naživo. Čeští příznivci Therapy? si mohou do svých diářů zapsat datum 18. listopadu a místo Lucerna Music Bar. Můžeme tak symbolicky načít další dekádu po pádu komunismu s Therapy?
Support obstará Ricky Warwick.
Vstupenky za 400,– Kč + poplatky jsou k zakoupení v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal a v pokladně Lucerna Music Baru bez poplatku. Na místě za 500,– Kč.
Více info na:
www.therapyquestionmark.co.uk
www.myspace.com/…questionmark
www.rickywarwick.com
www.myspace.com/rickywarwick
www.dsmacku.com
www.musicbar.cz
www.myspace.com/…ckupromotion
Therapy? – Nowhere

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.