Divadlo Semafor slaví neuvěřitelných padesát let

  • Divadlo Semafor slaví neuvěřitelných padesát let Fotogalerie (60)
    • 24.10.2009
    • Tisk

    Veřejné natáčení ve Smetanově síni Obecního domu se uskuteční 30. října od 16:00 a 20:00 hodin.

    Sdílejte článek:

Perla české divadelní scény oslaví padesátiny. Veřejné natáčení ve Smeta- nově síni Obecního domu se uskuteční 30. října od 16:00 a 20:00 hodin.

Smetanova síň Obecního domu bude hostit speciální galavečery připomínající úspěchy a nezapomenutelnou atmosféru celé historie. Strážce odkazu legend, jak je často nazýván zakladatel divadla Semafor Jiří Suchý, dokázal svým nadčasovým humorem a schopností poukázat na problémy aktuální i minulé, dovést své dílo až k významnému jubileu. Autor více než 1500 textů a několika desítek divadelních her nabízí již padesát let věrnému publiku pobavení, oddech a příjemný sofistikovaný humor. Desítky písní z dílny tohoto skvělého divadelníka a jeho souboru se stalo nestárnoucími hity zapsanými natrvalo v dějinách českého národa.
30 října to bude přesně 50 let, co měla premiéru první semaforská hra Člověk z půdy. Výročí připomene český národní symfonický orchestr a doprovodí současné i minulé členy divadla. Chybět nebudou Jitka Molavcová, Karel Gott, Eva Pilarová, Karel Štědrý, Pavlína Filipovská a Pavel Sedláček. A samozřejmě principál Jiří Suchý, který oslavil své 78. narozeniny.
Jiří Suchý zavzpomíná na Jiřího Šlitra nebo Waldemara Matušku, vrátí se do minulosti a připomene první semaforské šlágry. Řeč bude i o Miroslavu Horníčkovi, Miloši Kopeckém a Františku Filipovském, nádherných hereckých partnerech.
Zatím poslední semaforskou premiérou byla nová verze muzikálu Kytice a na začátek příštího roku je připraveno pásmo Uteklo to jako H2O složené z nejlepších scének divadla.
Krásným dárkem ke kulatému jubileu bude album For Semator, které vyjde v listopadu a na kterém se podíleli muzikanti nejrůznějších stylů: skupiny Tata bojs, Ecstasy of St. Theresa a Vypsaná fiXa, elektroničtí Midi Lidi, výtvarník a hudebník Petr Nikl, Jaroslav Dušek s divadlem Vizita a písničkář Jan Burian. Hudebníci tady ztvárnili slavné semaforské songy.
„Pozoruhodné množství rozdílných muzikantů, silné autorské osobnosti nevyjímaje, má v Česku společný hudební kořen: vazbu k písničkám semaforské dvojice Suchý & Šlitr, tomu zvláštnímu mostu mezi předválečnými muzikály a moderní pop-music,“ říká producent alba Pavel Klusák. „Album propojuje do jednoho kompaktního tvaru hvězdy mainstreamové a nezávislé scény 21. století: hranice v hudbě jsou beztak iluzorní.“
Vstupenky: v předprodeji Ticketpro, Ticketportal a Ticketart.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.