Premiéra lyrikálu Kudykam Michala Horáčka ve středu

  • Premiéra lyrikálu Kudykam Michala Horáčka ve středu Fotogalerie (15)
    • 17.10.2009
    • Tisk

    Kudykam – písňový text o 2009 verších s hudbou Petra Hapky na jevišti Státní opery v Praze.

    Sdílejte článek:

Kudykam – písňový text o 2009 verších s hudbou Petra Hapky bude mít ve středu 21. října premiéru od 19:00 hodin na jevišti Státní opery v Praze.

Kudykam Michala Horáčka je lyrikál. Tedy divadelní hra ve verších, které se dílem zpívají a dílem mluví: s trochou nadsázky „divadlo jedna báseň“.
Děj je duchovní cestou hrdiny (Martin), jehož na počátku potkáváme v jeho pokojíku „Penziónu Svět“. Má se spokojit se svým „jistým“, anebo se vyklonit do nejistoty a do víru příležitostí i hrozeb, který správně tuší za dveřmi svého pokoje? Má následovat strýce, který se na takovou cestu kdysi údajně vydal a prý dospěl z pátého suterénu až kamsi nezměrně vysoko, možná až do přízemí? A má-li se k tomu odhodlat, bude vědět kudy kam?
Jakmile si Martin tu otázku položí, ocitne se tváří v tvář svému zhmotněnému přání v podobě Kudykama – ten se mu nabídne jako průvodce. Slíbí, že Martinovi bude podávat návrhy dalšího postupu, volbu konkrétních kroků nicméně ponechá na něm. Martin přitaká, a tak se stává žákem vskutku bizarního Mistra. Na cestě ho čeká mnoho překážek, největší boj ale musí svést sám se sebou.
Hudební část představení je dílem skladatele Petra Hapky (64) přičemž instrumentaci a scénickou hudby dostal na starost Ondřej Brzobohatý (25) Celkem zazní devatenáct písní. Část z nich – už úvodní V Penziónu Svět – vychází z předchozí spolupráce Michala Horáčka a Petra Hapky, většina je však nová; mezi novými šansony jsou klíčové tři: Hladiny, Tante cose da veder' (oba Kudykam) a Havrani na sněhu (Martin). Signálním singlem pak byla zvolena píseň Přišlo mi to vhod, duet Martina s Martinou.
Pod režijním vedením Dodo Gombára, (34), v choreografii Pavla Strouhala (35) a v umělecké produkci Michala Horáčka (56) došlo k nastudování ve třech alternacích.
Mezi vítězi dlouhých a náročných konkursů stojí za zmínku přinejmenším Vojtěch Dyk, Csongor Kassai, Karel Dobrý, Nina Divíšková, Ondřej Ruml. Celkem jich však budou desítky.
Kromě stálého obsazení bude Kudykam osobitý i tím, že jako hosty uvede i známé osobnosti: Jarka Nohavicu, Karla Gotta, Dana Landu, Lucii Bílou, Janu Kirschner, Anetu Langerovou, Dana Bártu a mnoho dalších.
Libreto už vyšlo knižně i jako stejnojmenné album s výběrem písní.
Vstupenky: za 3000 Kč v předprodejích Ticketart, Ticketpro a Ticketportal.
Více informací: www.kudykam.net

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.