Titul mistrů republiky pro jachtařský tým Tři sestry

Tři Sestry Sailing Team zabojoval na mezinárodním mistrovství konaném u ostrova Ugljan na Jadranu, kde nechyběli ani jachtařští olympionici.

Jachtařsko-punkový tým Tři sestry s baskytaristou Tomášem Doležalem doplněný o příznivce této známé kapely v čele s profesionálními jachtaři a lídry Three Sisters Sailing Team Milanem Hájkem a Davidem Křížkem, obsadil celkové páté místo v mezinárodním mistrovství Česka a Slovenska v kategorii ORC international, které se konalo 1. – 4. října u ostrova Ugljan na Jadranu. Závodu se zúčastnily zkušené posádky ze šesti zemí a nechyběli zde ani zástupci olympijského jachtingu (celkem 14 lodí).
Ještě před startem musel ze závodu odstoupit český speciál Bohemia Express, kterému hrozilo odpadnutí kýlu. Naštěstí byla závada zjištěna včas a nedošlo k závažnější situaci.
Páteční jediná rozjížďka se dojížděla v zadarském kanále ve středním větru, avšak silném dešti a přicházející bouři a příliš se nevydařila. V úvodní sobotní rozjížďce (vítr 18 – 22 kn) zajeli velmi kvalitní 2. místo a v následujících dvou je postihly technické problémy v podobě závad na materiálu a elektronice, přesto zajeli solidní výsledky a před závěrečným dnem byli na čele českého mistrovství… V nedělním jediném závodě ve velmi slabém větru kolem 6 kn si takticky hlídali soupeře a nakonec celkově uhájili umístění znamenající titul Mistra ČR pro rok 2009
Pro současně nejúspěšnějšího českého námořního jachtaře Davida Křížka jedoucího v týmu Tři sestry je to již 19. medaile z mistrovství ČR a druhý mistrovský titul v tomto roce.
Jachtařský Tři sestry Sailing Team byl založen v roce 2004, od té doby se pravidelně zúčastňuje prestižních českých, slovenských i mezinárodních regat na Jadranu v Chorvatsku. V roce 2006 tým zakoupil zcela novou špičkovou kajutovou závodní plachetnici Beneteau First 40,7. Při její přípravě na závody spolupracuje s nejlepšími světovými dodavateli jachtařské techniky – plachty North Sails, vybavení Harken.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.