Rock pro dobrou věc aneb Pinktober

  • Rock pro dobrou věc aneb Pinktober Fotogalerie (69)
    • 08.10.2009
    • Tisk

    Hard Rock Cafe dnes oznámilo své plány oslav 10. výročí svého charitativního programu.

    Sdílejte článek:

Hard Rock Cafe dnes oznámilo své plány oslav 10. výročí svého charitativního programu na podporu zvýšení povědomí a boje proti rakovině prsu. V České republice uspořádá koncert Hard Rock PINKTOBER™ uvádí: Rock pro dobrou věc. Ten se bude konat ve středu 14. října v Hard Rock Cafe Praha. Jeho vrcholem bude výjimečné vystoupení české rockové legendy Michaela Kocába a jeho skupiny Výběr 2. Spolu s ním se na této akci představí řada exkluzivních hostů jako Jana Kirschner či skupina Nightwork.
Vstupenky v ceně 600 korun jsou v prodeji od 14. září a je možné je zakoupit přímo v Hard Rock Cafe Praha nebo v předprodeji Ticketpro.
Program PINKTOBER, kterým Hard Rock podporuje osvětu a boj proti rakovině prsu, letos slaví své desáté výročí. V rámci této kampaně mají všichni možnost přispět na dobrou věc nákupem limitované edice značkových předmětů nebo svou účastí na kterékoli z hudebních charitativních akcí pořádaných po celém světě. V Česku budou veškeré získané peníze věnovány na konto Avon proti rakovině prsu, které poskytuje finanční podporu řadě projektů a uskupení spojených s prevencí a bojem proti rakovině prsu jako Aliance žen s rakovinou prsu, Mamma HELP – sdružení pacientek s nádorovým onemocněním prsu, která podporuje pacientky i jejich rodiny a přátele a provozuje bezplatnou asistenční telefonní linku nebo preventivní screeningový program v ČR.
„Jsme hrdí na to, že se již podesáté můžeme podílet na pomoci s léčbou rakoviny prsu,“ řekl Sean Dee, viceprezident a CMO, Hard Rock International. „Odpověď je tam venku a společně ji najdeme.“
„Jsme velmi potěšeni, že můžeme představit naši první charitativní akci v největším a nejnovějším Hard Rock Cafe Evropy. Je radost zařadit Českou republiku do naší celosvětové charitativní činnosti koncertem s tak širokým spektrem hudebníků,” řekl Mo Capatia, generální manažer Hard Rock Cafe Prague.
Michael Kocáb za Výběr 2 doplnil: „Vždy se rádi zúčastníme akcí pro ty, kteří to potřebují. Jsem rád, že se můžeme stát součástí tak pěkného koncertu a podpořit tím dobrou věc…" Ani další z účinkujících Jana Kirschner není v této oblasti žádným nováčkem. „Proti rakovině prsu bojuji s Avonem už řadu let, na Slovensku jsem dokonce oficiální tváří této kampaně. Proto se ráda zúčastním akce, jejíž výtěžek možná pomůže zachránit životy dalších žen,“ uvedla Jana. „Nightwork rádi podpoří svým koncertem dobrou věc, protože jim nejsou lhostejné denní problémy dnešní společnosti a chtějí svou hudbou proti těmto životním nástrahám bojovat,“ doplnil za skupinu její manažer Filip Šmíd. Nejen hudebním zpestřením prvního pražského PINKTOBERu bude vystoupení vicemistrů světa 2009 v kategorii týmového beatboxu, kapely Beat Burger Band a dámského vokálního uskupení Brécy, které vzkazují: „Zazpíváme na Pinktoberu velmi rády, protože kdo jiný by měl pomáhat ženám než ženy.“
V průběhu září přijde do všech poboček Hard Rock včetně restaurací, hotelů, kasin a také na www.hardrock.com do prodeje zvláštní edice suvenýrů Hard Rock PINKTOBER:
Hard Rock PINKTOBER odznáček, 10. v sérii podporující osvětu a boj proti rakovině prsu, na zlatém základě s růžovou glazurou volně visí růžová stužka ozdobená růžovými krystaly. (270 Kč)
Hard Rock PINKTOBER dámské tričko s krátkým rukávem nese mantru značky “Love all, Serve all” jako pozadí pro růžovou stužku. Vše je doplněno růžovým logem “Hard Rock”. (695 Kč)
Hard Rock PINKTOBER přívěsek na klíče obsahuje šest ozdob, které zachycují ducha celé akce – např. visící růžovou stužku ozdobenou růžovými krystaly, růžový hudební klíč a slovo “CURE” („léčba“). (395 Kč)
Výnosy z prodeje speciální limitované edice 2009 Hard Rock PINKTOBER reklamních předmětů podpoří charitu Avon proti rakovině prsu – 75 % z maloobchodní ceny každého prodaného odznáčku a 15 % z maloobchodní ceny z každého prodaného trička a přívěsku na klíče půjde přímo na tyto účely.
Kromě toho budou celý říjen v nabídce Hard Rock Cafe Praha speciální Pink drinky, z jejichž prodeje půjde část výtěžku na podporu stejné charity. Tyto koktejly zahrnují Berry Blush Martini, Blushing Peach, Pink Promise (nový koktejl) a báječný nealkoholický ovocný Wildberry Smoothie.
Více o PINKTOBER™ 2009 Již deset let se Hard Rock snaží zvyšovat povědomí veřejnosti o rakovině prsu a zároveň podporovat výzkum této nemoci. Proto se i program PINKTOBER™ 2009 zaměřuje tímto směrem. V průběhu PINKTOBER 2009 proběhne série živých koncertů a akcí v Hard Rock lokacích po celém světě. Zároveň pro tuto příležitost vznikla limitovaná edice produktů zdůrazňujících problematiku rakoviny prsu, kdy výtěžek z prodeje těchto výrobků poputuje na konta místních dobročinných organizací po celém světě, aby poté tyto organizace konkrétně podpořily lokální výzkum rakoviny prsu.
V pondělí 28. září Melissa Etheridge celosvětově zahájí PINKTOBER. Na tuto událost navážou další tři dny plné rozhovorů a vystoupení vyjadřujících podporu ženám bojujících s touto nemocí nebo těch, které nad nemocí vyhrály. V úterý 29. září proběhne vystoupení v newyorském Hard Rock Cafe, po jehož skončení Melissa Etheridge nastoupí na palubu „Růžového letadla“, kde se představí s akustickou verzí svého singlu „I Run for Life“ věnovaného fanouškům a ženám, které vyhrály boj s touto zákeřnou nemocí a následující den se ve Washingtonu D.C. zúčastní setkání, jehož cílem je zvýšit povědomí o rakovině prsu.
Každá událost je navržena tak, aby zapojila širokou veřejnost, oslavovala ty, jež nad nemocí zvítězily, zvýšila povědomí a nasměrovala finanční prostředky na výzkum pro rozvoj léčby a obrany proti tomuto onemocnění.
Kromě velkolepého zahájení bude PINKTOBER™ pokračovat živými hudebními vystoupeními v klubech a restauracích Hard Rock po celém světě. Doprovázet ho budou i další zajímavé zábavní akce. The Bangles, první čistě dívčí rocková kapela, vystoupí v Hard Rock hotelu v Orlandu a úžasná sestava ženských vystoupení rozzáří jeviště v britské Royal Albert Hall pro Hard Rock’s PINKTOBER™, který uvede: Ženy rocku – Melanie C, Joss Stone, Jamelia, Bonnie Tyler, Escala, Bananarama, Sharon Corr a Tulisa (N-Dubz), dále hlavní účinkující z úspěšného westendského muzikálu Mamma Mia. Pro kompletní program 2009 Hard Rock PINKTOBER™ prosím navštivte www.hardrock.com. Všechny akce podpoří organizace podporující osvětu a boj proti rakovině prsu.
Avon proti rakovině prsu Avon Cosmetics ČR bojuje s rakovinou prsu již 12. rokem. Do celosvětového projektu se zapojil v roce 1997 prodejem produktů s růžovou stužkou. Výtěžky z tohoto prodeje jsou věnovány na projekty spojené s prevencí a bojem proti rakovině prsu. Mezi nejvýznamnější patří např. sponzoring bezplatné Avon linky 800 180 880, sponzoring vyhodnocování screeningového programu a příspěvek 200 Kč pro tisíce žen na vyšetření prsu v projektu Ženy ženám. Do dnešního dne se podařilo na tyto účely vybrat téměř 50 milionů korun.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze