TV Óčko plní slib a vrací se do digitálního pozemního vysílání

  • TV Óčko plní slib a vrací se do digitálního pozemního vysílání
    • 29.09.2009
    • Tisk

    TV Óčko plní slib – díky společnosti Telefónica O2 se vrací do digitálního pozemního vysílání

    Sdílejte článek:

Hudební televize Óčko se dohodla na šíření signálu digitálního pozemního vysílání (DVB-T) se společností Telefónica O2. Od 1. října bude Óčko experimentálně vysílat prostřednictvím multiplexu 4. Současně bude Óčko pokračovat ve spolupráci s provozovateli lokálních vysílačů.
„Všichni víme, že v minulosti nebyla jednání o čtvrtém multiplexu jednoduchá a o rozvoji sítě bylo více spekulací než seriozních informací, ale teď jsme dostali na stůl konkrétní nabídku s jasnými parametry. A nabízené podmínky experimentálního vysílání nám přišly výhodné, takže jsme se rozhodli uzavřít dohodu se společností Telefónica O2 o šíření signálu Óčka v jejím multiplexu,“ říká Jiří Balvín, generální ředitel hudební televize Óčko. Multiplex 4 v tuto chvíli pokrývá signálem 17,2 % obyvatel České republiky. Spolu s lokálními vysílači v Jižních Čechách a v Ostravě je tak pozemní digitální signál Óčka dostupný pro 30 % obyvatel.
„Jsme rádi, že se obě společnosti rozhodly spolupracovat na šíření signálu Óčka a navázat na bývalou úspěšnou spolupráci. V roce 2005 jsme společně se Stanicí O spustili interaktivní aplikaci při šíření hudební stanice v DVB-T. Multiplex společnosti Telefónica O2 Czech republic, a.s. jako jediný v České republice šíří TV kanály ve vysokém rozlišení (HD). Vývoj technologií jde neustále dopředu a z tohoto důvodu musíme být připraveni nabídnout divákům nejen kvalitní obraz, nýbrž i zvuk. Vysílat hudební stanici v našem multiplexu náš záměr podporuje,“ říká David Petrov, manažer zodpovědný v TO2 CZ za Strategic Media & DVB-T.
„Když jsme odcházeli z multiplexu společnosti CDG, jasně jsme řekli, že do pozemního vysílání se vrátíme v okamžiku, kdy to pro nás bude výhodné. Jsme příjemně překvapení, že se nám to povedlo v tak krátkém čase a že jsme našli další možnosti, jak dostat náš signál k divákům,“ vysvětluje Hynek Chudárek, výkonný ředitel hudební televize Óčko.
Vysílače, šířící signál TV Óčko prostřednictvím DVB-T
Brno – Jihlavská, kanál 64 (Telefónica O2)
České Budějovice – Včelná, kanál 29 (Gimi TV)
Ostrava – Máj, kanál 63 (Telefónica O2)
Ostrava – Klimkovice, kanál 28 (Local TV Plus)
Praha – Olšanská, kanál 64 (Telefónica O2)
O hudební televizi Óčko (www.staniceo.cz, www.ocko.tv)
Hudební televize Óčko je dlouhodobě nejsledovanější tematickou, z České republiky vysílanou televizní stanicí, s denní sledovaností 298 tisíc diváků; týdně pak Óčko sleduje 831 tisíc diváků podle dlouhodobého měření Mediaprojekt (GfK Praha – Median). Hudební televizi Óčko s více než 84 % diváků mladšími 40 let je možné v České republice sledovat prostřednictvím satelitních přijímačů, kabelových sítí nebo IPTV, lokálních vysílatelů digitálního pozemního vysílání (DVB-T), digitální sítě (multiplexu) 4 společnosti Telefónica O2 a přímo z internetových stránek www.ocko.tv. Ve vysílání TV Óčko se můžete těšit na množství rozhovorů, klipů a pořadů o oblíbených interpretech ze všech koutů hudebního světa. Např. uvádíme Madonna, Lady Gaga, Justin Timberlake, z české scény např. Sunshine, Vypsaná Fixa, Chinaski a mnoho dalších.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.