The Wall 2009 Filipa Benešovského doplnil Harry Waters

  • The Wall 2009 Filipa Benešovského doplnil Harry Waters Fotogalerie (10)
    • 23.09.2009
    • Tisk

    V pondělí se uskutečnila v O2 Areně tisková konference o připravovaném projektu The Wall 2009.

    Sdílejte článek:

Projekt The Wall 2009 na tiskovce představili autor projektu Filip Benešovský, organizátor Michal Skribuckij a zpěvák a hudebník Michal Malátný.
The Wall 2009 bude věrnou rekonstrukcí scénické verze koncertu skupiny Pink Floyd a projekt má současně připomenout třicáté výročí prvního vydání desky The Wall (30. listopadu 1979). Projekt Filipa Benešovského je ojedinělý už tím, že samotná skupina Pink Floyd tento koncert uvedla pro jeho náročnost jen čtyřikrát a nikdy v této podobě nebyl zaznamenán na video.
Filip Benešovský bude The Wall prezentovat 31. 10. 2009 od 19:00 hodin v O2 Areně a bude to už jeho sedmá verze. Poprvé k uvedení Zdi došlo v roce v roce 2002 v klubu Futurum a od počátečního nápadu k realizaci Filip potřeboval dva roky. V roce 2004 se projekt uskutečnil dokonce dvakrát (na plzeňském náměstí a v pražské Lucerně), o rok později opět v Plzni (v domě kultury Inwest) a ještě na náměstí v Žatci (tam koncert viděl Michal Malátný a jak sám řekl, doslova mu vyrazil dech) a v roce 2006 po šesté v Českém Krumlově.
Teď tedy Filip Benešovský s The Wall přichází do O2 Areny a čeká ho vůbec největší show jeho hudební kariéry. Divák uvidí velkolepou scénu, na které se bude skutečně stavět a bourat zeď, bude použita spousta rekvizit, projekční plocha a anglický text bude opatřen českými titulky, aby divák lépe porozuměl smyslu představení. Kromě hudebních výkonů budeme svědky i řady hereckých výkonů. Hudbu obstará dvacetičlenné hudební těleso sestavené z moderních elektrických nástrojů, smyčců i žesťů. Nebude chybět ani dětský sbor. Na The Wall 2009 se budou vedle Filipa Benešovského podílet i hvězdy rockového nebe jako Michal Malátný (Chinaski), Jan Neckář (Bacily), Zdeněk Kluka a Roman Dragoun (Progres 2) a nestor rockové kytary Radim Hladík. Nedávno přijal pozvání a s českými muzikanty si zahraje i syn legendárního baskytaristy skupiny Pink Floyd Rogera Waterse. Harry Waters je vynikající jazzový klavírista s rockovou minulostí, který v současné době hraje s vlastním kvartetem a pozvání do Prahy přijal s potěšením. Ostatně hrál tady před lety se svým otcem v rámci jeho světového turné.
O akci jsme vám už přinesli informace v článku The Wall po třiceti letech 7. června.
Vstupenky v předprodeji Sazka Ticket – sezení plocha: 450, 790, 990 Kč; sezení 1. patro: 550 a 650 Kč.
Více o projektu: www.thewall.tym.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.